0 st prenumerationer Visa innehåll | Till Kassan »

Vinnare

2014-02-07

Vinnare i utlottningen av biljetter till Antikmässan i samarbete med Antikvärlden och Hem & Antik


Eva Rung
Barbro Bergman
Mona Aleman
tuula rantanen
Therese Westlander
Elisabeth Auer
Johannes Thiel
Annette Waern
Fredrik Brostad
Magnus Arvidsson

Varje vinnare får 2 st biljetter hemskickade med post.

2014-01-02

Förstapris Tidningskungens Julkalender 2013


Mattias Horn

Pris: iPad Air 16 GB i valfri färg (värde 4395 kr)

2014-01-02

Andrapris Tidningskungens Julkalender 2013


Marie Olsson

Pris: 1 år med Tidningskungen FLEX (värde 1188 – 1548 kr)

2014-01-02

3-10:e pris Tidningskungen Julkalender 2013


Emelie Lindberg
Pernilla Olsson
Micaela Högman
Marianne Källström
Batrick Pateman
Tommy Westerlund
Kenneth Larsson
Kerstin Horn


Pris: Presentkort (välj bland ca 200 titlar). Värde upp till 495 kr

2014-01-02

11:20:e pris Tidningskungen Julkalender 2013


Carina Andersson
Charita Och Lars Johanson
Annica Holmgren
Ann Nyberg
Ann-Margret Holmgren
Camilla Källström
Kitty Karlsson
Lucian Marcian
Sara Vesterlund

Prs: Triss. Vinn 100 000 kr/mån i 25 år. Värde 30 kr

2013-12-20

Vinnare i Tidningskungens Julkalender vecka 3


Micaela Högman
Lucian Marcian
Carina Andersson
Kerstin Horn
Anneli André
Mattias Horn
Pernilla Olsson
Tommy Westerlund
Ann-Margret Holmgren
Annica Holmgren

Pris: Presentkort från Tidningskungen. Välj bland ca 200 titlar. Värde upp till 792 kr.

2013-12-13

Vinnare i Tidningskungens Julkalender vecka 2


Mattias Horn
Micaela Högman
Tommy Westerlund
Kerstin Horn
Ann-Margret Holmgren
Pernilla Olsson
Anneli André
Camilla Källström
Sara Vesterlund
Annica Holmgren

Pris: Presentkort från Tidningskungen. Välj bland ca 200 titlar. Värde upp till 495 kr.

2013-12-09

Joulukalenterikilpailun voittajat


1. Viikko Seppo Heikkinen
2. Viikko Ida Korhonen
3. Viikko Paula Pohjonen

Joulukalenterikilpailun voittajat

1. Mira Myllärinen
2. Matias Henriksson
3. Paula Pohjonen
4. Vuokko Tahkoniemi
5. Marko Haapasaari
6. Marie Somero
7. Minna Peltola
8. Helinä Korhonen
9. Ukki Ojala
10. Jounivaara Vaari




2013-12-06

Vinnare i Tidningskungens Julkalender vecka 1


Annica Holmgren
Andina Eriksson
Mattias Horn
Ann-Margret Holmgren
Peter Lindqvist
Marcus Newman
Carina Andersson
Micaela Högman
Andreas Nyberg
Linda Karlsson

Pris: Presentkort från Tidningskungen. Välj bland ca 200 titlar. Värde upp till 240 kr.

2013-07-25

Vinnare av 1 års prenumeration av FLEX i jakten på 2 miljoner kunder.


Björn Gustavsson i Tranemo


2013-04-16

Vinnare av produkter från Kitchenlab


Espressomaskin: Madelene Eriksson, Västerfärnebo
Kastrull, Miami 3 L, M lock, : Jenny Aspengren, Enskede
Stavmixer, Electrolux: Camilla Holm, Farsta
Stekpanna, Rocks 28 cm: Stefan Florin, Hudiksvall
Stekpanna, Rocks 32 cm: Henrik Pautsch, Stockholm
AquaSense - Vattenfiltrering: Marina Haglund, Sandviken


2013-03-26

Vinnare av 2 st. biobiljetter till filmen The Host.


Jari Kyhälä, Norsborg
Lennart Dolmark, Malmö
Henrik Melén, Järfälla
Robert Norrman, Göteborg
Camilla quist, Uddevalla
Fia Nilsson, Bollebygd
Maritha Hellqvist, Källby
Carina Tibbling, Avesta
Elisabeth Magnusson, Gränna
Magnus Lindahl, Västerås
Gunilla Larsson, Karlskrona
Eva Tholin, Vänersborg
Johan Svedberg, Enviken
Andreas Larsson, Linköping
Per Magnusson, Sundsvall
Anja Pyörälä, Eskilstuna
Torbjörn Johansson, Staffanstorp
Lars Erik Edberg, Järved
Camilla Lejon Alvfeldt, Huddinge
Anders Huldén, Stockholm
Veronica Johansson, Blentarp
Erik Schött, Bjärred
Lillemor Mårtensson, Norrala
Elizabeth Hedman, Krokom
Hans Bjerklöv, Tyresö


2013-01-02

Vinnare i Tidningskungen Julkalender 1:a, 2:a samt 3:e pris!


1:a pris går till:
Anna Ulrika Petersson som vinner en iPad med Retina-skärm!

2:a + 3:e pris går till:
Andreas Nyberg samt Ramona Sandell som vinner varsin Blu-Ray James Bond 50 - Complete Box!


2012-12-21

Vinnare i Tidningskungens Julkalender - Beats by Dr.Dre, värde 1.490 kr


Ramona Sandell
Yesim Bilgic
Andreas Nyberg


2012-12-17

Vinnare i Tidningskungens Julkalender - Sagan om Ringen Extenden Edition Blu-ray-box.


Henrik Jansson
Mariana Pettersson
Johannes Forssell
Emelie Högman
S Kristina Backman
Andy Herrero
Johannes Nestander
Sylvia Persson
Mattias Horn
Natalie Fors


2012-12-10

Vinnare i Tidningskungens julkalender - Solsidan säsong 1-3 DVD-Box


Andreas Eklöf
Mats Furéh
Kenneth Persson
Lena Björler
Marcus Newman
Charita Och Lars Johanson
Ann-Margret Holmgren
Emma Eriksson
Jonas Björler
Yesim Bilgic



2012-11-08

Vinnare i utlottning av 2 st. biobiljetter till Asterix & Obelix och britterna (Nyhetsbrev 25 okt)


Aira Alatalo, Kalix
Therese Andersson, Ronneby
Mikael Andersson, Malmö
Anette Bergqvist, Alingsås
Helena Billing, Uppsala
Caroline Björklund, Skellefteå
Kim Brink, Helsingborg
Christina Bruun, Osby
Mia de Neergaard, Höllviken
Raphael Duhayon, Stockholm
Jonas Hedberg, Karlstad
Irene Hednäs, Lund
Christer Hntze, Kungsbacka
Annette Holst-Hansson, Limhamn
Christer Högberg, Karlstad
Johan Ingjald, Örebro
Philip Jarl, Uddevalla
Eva Jeppson, Göteborg
Andreas Jerrysson, Åhus
Jonny Johansson, Jonsered
Pauline Johansson, Spånga
Marita Karlsson, Getinge
Carina Nicander, Svedala
Erik Nilsson, Umeå
Carl Olof Samuelsson, Hedemora



2012-10-02

Vinnare i utlottning av 50 st presentkort på hotellövernattning för två (nyhetsbrev 20 sep)


Eva Sandberg, Johanneshov
Brita Alkhagen, VARBERG
Britt Söderling, Växjö
Irene Arponen Rosén, Ekerö
Carin Bergström, Bjursås
helene österlund, järfälla
Eva Larson, Dalby
Cecilia Jönsson, Strövelstorp
Ann Magnusson, Svenljunga
Annika Germundsson, Göteborg
Eva Karlsson Nordlöf, Färentuna
Rose-Marie Persson, Järfälla
Anki Kasselrud, Vallentuna
Margareta Bergvin, Svärdsjö
Annelie Avebom, Falköping
Inger Hellstrand, LIMHAMN
Lovisa Sjösvärd Birger, Umeå
Eva-Lena Freij, Sommen
Anna von Braun, Nacka Strand
Anna Holm, Växjö
Gunilla Sigfridsson, Stjärnhov
Elisabet Olesen, Perstorp
inger andersson, ankarsvik
Ingrid Schönström, Ludvigsborg
Elisabeth Karlström, Malmö
Gunilla Herneryd, Halmstad
Jessica Zettergren, Länghem
Cecilia Blomdahl, Malmö
Åsa Christenson, Skarpnäck
åsa gefvert, solna
Anna Sjögren, Skövde
Anna-Karin Börjesson, Kungsbacka
Britt Leyon, Trollhättan
AnnaCarin Hjalmarsson, Borlänge
Anita Holmlund, Skellefteå
Anne Kotila, Bromma
Anki Hurtig, Vikarbyn
Carina Öjdahl-Mai, Uppsala
Bodil Hedlund, Gävle
Camilla Carnmo, Växjö
Camilla Kihlander, Ockelbo
Carin Palmgren, Stockholm
Helene Fridh, Alingsås
Åsa Stöllman, Knivsta
Alexander Pettersson, Märsta
brita elmers, karlshamn
Ann-Marie Bäckström, Lycksele
Erika Berglund, Rönninge
Phia Liljeqvist, Söderköping
Ilona Falkeland, TÄBY



2012-09-13

Vinnare i utlottning av 100 st presentkort på hotellövernattning för två


Ulla Eriksson, Vaxholm
Per Jahnberg, Jönköping
Eva Sanz De Velasco, Vargön
Jörgen Flood, Lerum
Gunnar Wändell, Kumla
Anneli Eriksson, HJO
Maria Lindgren, Stockholm
Carina Forsell, Båstad
Ann-Cathrine Karlsson, Bro
Anneli Pedersen, Markaryd
Ulla-Carin Bergström, Östmark
Mimmi Lundström, Nättraby
Ylva Ekman, Lerum
Peter Sjöstedt, Sigtuna
Maria Samrell, Tyresö
Rebecca Mazur, Finspång
Tony Yang, Trelleborg
Malin Molin, Göteborg
Ann Thuvesson, RAMDALA
David Fall, Göteborg
Sara Rudmark, Mölnlycke
Lotta Dahlander, Torslanda
Jenny Fredriksson, Malmö
Åsa Olsson, värnamo
Alexandra Larsson, Stockholm
Mats Hellman, Värnamo
Therése Davidsson, LESJÖFORS
Charlotta Lögdahl, Helsingborg
Josefine Hjort, Stockholm
Erik Areskog, Båstad
Maria Pekkari, Stockholm
Helene Rillner, Hovmantorp
Stig Larsson, Tibro
Marcus Kinch, Saltsjö-Boo
agneta johansson, skellefteå
Johanna Jerkfors, Göteborg
Mariette Karlsson, Långsele
Anna Lind, LUND
Ying Zhao, Stockholm
Lillemor Hedin, Sundsvall
Maria Renz, Ekerö
Henrik Pautsch, Stockholm
Marie Eriksson, Grythyttan
Helena Ericsson, Eskilstuna
Nina Adersjö, Fjälkinge
Anne Wiman, Visby
Bengt Collin, Märsta
Ylva Bjernhed, Uppsala
Katarina Ekesund, Sollentuna
lena bergquist, hudiksvall
AnnaCarin Hjalmarsson, Borlänge
Jerker Johansson, Tenhult
Anneli Larsson, Solna
Eva Karlsson, Borås
Titti Franzén, Kristinehamn
Fredrik Johansson, Karlstad
Lotta Larsson, Uddevalla
Ann Koppe, Äsperöd
Kenneth Emanuelsson, Trollhättan
Sara Nydahl Hellström, Umeå
Pia Bruhn, Lund
Lena Stuivers, Skövde
Inger Larsson, Vara
Anna Kapos, Västerås
Marie-Louise Åkerström, Ekerö
Jeanette Gindahl, Kvicksund
Gustaf Björck, Skå
Jenny Nyström, Svartsjö
Henrik G Forsström, Lidingö
kristin kihlander, Gävle
Anna Brinkestam, Mölndal
Rebecca Birge, Strängnäs
Marzena Baranowska, Hägersten
Anita Ahlefeld, Malmö
Jan Larsson, Gävle
Anne Tagemark, Mönsterås
Camilla Jonsson, UMEÅ
Malin Krouthén, Landvetter
Birgitta Hulander, Falun
Elisabet Tell, ÖREBRO
Yvonne Eriksson, Västerås
Tommy Kennebjörk, Kallinge
Lisbeth Söderberg, FAGERSTA
Nicholas Karlsson, Färjestaden
Therés Eriksson, HANINGE
Lina Springfeldt, Stockholm
Emma Lindberg, Uppsala
Anne Johanson, bvisby
Ing-Marie Holmberg-Hjorth, Linköping
Denise Annette Hansson, Stockholm
Anna Gundmark, Stockholm
Jeanette Löfgren, Järfälla
Fredrik Wolf, Sommen
Hanna Hansson, Kristianstad
susanne björkqvist, hedemora
Fredrik Enerby, Åtvidaberg
Åsa Maria Brolin, Gävle
Anna-Karin Grusell, Göteborg
Frida Kindberg, NYBRO
Åsa Ljungberg, Hisings backa



2012-08-16

Vinnare av Solsidan 2 DVD-box i tävlingen i vårt nyhetsbrev 27 juli


Jerry Knudsen, Solna
Annika Skoglund, Helsingborg
Helene Lind, Kalmar
Anders Svensson, Bromölla
ann-charlotte fagerlund, enskede
Christine Barklund, Täby
Mattias Andersson, Solna
Jenny Johansson, Läckeby
Karin Lunneby, Stockholm
Jonas Linds, Alfta
Åsa Andersson, Uddevalla
Åke Norelius, Hässelby
Ingvor Andersson, VÅRGÅRDA
Ulf Vilhelmsson, Växjö
Anneli Eriksson, HJO
ying liu, järfälla
Veronica Nygren-Fast, Linköping
Stefan Salomonsson, Kållered
Per-Åke Johansson, Växjö
Henrik Svebéus, Nyköping
Tore Wånggren, Vänersborg
Magnus Persson, Mönsterås
Gunilla Krasse, Vessigebro
Annlis Olsson, Helsingborg
Göran Ernberg, Trelleborg
Anette Poromaa, Kiruna
Beatrice Svinhufvud, Helsingborg
Annica Franzén, Göteborg
Josefine Sjödahl, Mjölby
Marita Tinakari, Hässelby
Magnus Söder, Huskvarna
Camilla Lindståhl, Åkersberga
Maria Normark, TORSLANDA
Anna-Stina Söderström, Eksjö
Raphael Duhayon, Stockholm
Patrik Wirén, Saltsjöbaden
Birgitta Lindén, Frösön
Fredrik Andersson, Nyköping
Lars Tallström, Johanneshov
Anders Karlsson, Enhörna
Kayan Yau, Skärholmen
Niklas Wedenberg, Uppsala
Karin Nevonkoski, Umeå
Michael Tagel, Stockholm
Rickard Garvare, Gammelstad
Magnus von Essen, Karlstad
Gustav Alvfeldt, Huddinge
Bently Gertson, Falkenberg
Ulla Eriksson, Vaxholm
Einar Ahlström, Åmål


2012-07-05

Vinnare i utlottning Ernesto Moretta skjortor, värda 995 kr styck


Henrik Pautsch, Stockholm
Alvina Nellmer, Johanneshov
Andreas Furberg, Piteå
Per-Magnus Pettersson, Hovmantorp
Anne Strömsten, Rydebäck
Karl Händel, Nacka
Jan-Erik Haraldsson, Arboga
Mats Turesson, Falun
Pierre Johansson, Älmhult
Lars Eckerdal, Västra Frölunda



2012-05-30

Vinnare av produkter från Kitchenlab.se


Vinnare av Scanpan stekpanna 26 cm, värde 895 kr:
Stefan Angbäck, Kumla
Titti Franzén, Kristinehamn
viktoria andersson, skövde
Pia Nilsson, Stockholm

Vinnare av Global Kockkniv 20 cm, värde 1295 kr:
Håkan Robertsson, Bergkvara
Oscar Hultqvist, Mjölby
Calandra Leslie, Upplands Väsby

Vinnare av Korkskruv Le Creuset LM 250, värde 1099 kr:
Anette Götesson, Nybro
Lars Erik Norstedt, Stockholm
Charlotte Jonsson, Malmö



2012-02-16

Vinnare av biljett till Antikmässan på Stockholmässan 16-19 februari


Hans Axelsson
Birgit Enberg
Eva Redin
Lars Drougge
Malin Eriksson
Sofia Björling
Anders Edlund
rolf svensson
Jenny Wibom
Ulrika Hansson

Vinnarna blir kontaktade via mail med information.

2012-01-24

Vinnare i vår Facebooktävling: Ditt bästa resminne


Anna Berglund
Sanna Kaakinen
Annika Karlsson
Katrin Thor
Vinst: Presentkort från Tidningskungen värde upp till 510 kr

2012-01-10

Vinnare av skönhetsbehandlingar i vårt nyhetsbrev 3 januari


Ann-Sofie Chrintz-Gath, Tranås
Anna Fredholm, Bromma
John Simonsson Lindblom, Enskede
Christian Axelsson, Kristianstad
Hans Sundberg, Hammarö
Hanna Häggqvist, Hägersten
Fannie Liden, ystad
Inga-Lill Lööf, Arvika
Cecilia Jönsson, Strövelstorp
Rikard Edbertsson, Helsingborg
Malin Fors, Göteborg
Åsa Enegren, Linköping
Jiang Millington, Sundbyberg
Jens Rosenqvist, Linköping
Anders Edlund, Upplands Väsby
Elin Jernberg, Stockholm
Gunilla Berndtsson, Hässleholm
Mattias Sjölund, Köping
Dan Leeman, solna
Åza Forsman, Skultuna
Athina Mavropoulos, uddevalla
Jenny Hammenstig Lundgren, Nynäshamn
Anders Andersson, Västra Frölunda
Carin Knutsson, Nyköping
jenny vestberg, ödåkra
Tomas Eklöf, Upplands Väsby
Carina Andersson, Kristianstad
irene hedstierna, söderbärke
Agneta Eriksson, STORÅ
Linda Isaksson, Hägersten
bea elander, göteborg
Christina Johansson, Helsingborg
Alexander Arnoldsson, Bandhagen
Claire Thalén, Huddinge
Elisabeth Jonsson, Gävle
jelena drenjanin, huddinge
Jan-Erik Haraldsson, Hällefors
janne jehkonen, eskilstuna
Catharina Tingvall, Eksjö
Gulistan Alp, Skärholmen
Daniel Sjöberg, Sundsvall
annette nilsson-springare, gällivare
Sofia Högsveden, Alingsås
Elisabeth Lundgren, Gällivare
Åsa Olsson, Uppsala
Caroline Kirk, Hässelby
Christina Wallgren, Lidköping
Jan-Olof Jönsson, Halmstad
David Torstensson, Fjällbacka
annCatrin Blomkvist, Enskede gård
elisabet karninger, tenhult
annica Carlsson, Kävlinge
Inger Johansson, Norrköping
Fredrik Tyrsing, Helsingborg
Jeanette Narstam, Halmstad
Ewa Lindfors, Skellefteå
Anna Thunstam, Södertälje
Anna Vaide Persson, Halmstad
Anna Lindfelt, Bromma
Eva-Marie Olsson, Svedala
Alexandra Hjälmdahl, Linköping
birgitta hietala, jönåker
Ellinor Johansson, Tranås
Ann-Sofie Borén, Nacka
Anna Svensson, Uddevalla
jeny rengman, göteborg
Hans Trulsson, Göteborg
Eva Frödin, Trångsund
Neno Mikic, Harplinge
Inger Ottosson, Värnamo
Jenny Wretborn, ASKIM
Irina Iselind, Lund
Jojje Wiklund, Norrtälje
Ana-Karin Waltersson, Virserum
Anna-Lisa Dahlen, Järpen
Hasse Jonsson, Hudiksvall
Eric Danielsson, Stockholm
anna djuse, halmstad
Karin Happstadius, Linköping
Camilla Jonsson, UMEÅ
Anna Nilson, Malmö
Franciska Nermark, Lund
Helena Hallgren, Umeå
jimi larsson, motala
Hanna Malmström, Solna
Helena Gustavsson, Göteborg
Karolina Andersson, Norrahammar
Birgitta Wikman, Skärholmen
annica bosson, växjö
Elisabeth Olsson, Mölndal
Jeaentte Segerman, Bromma
Maria Gustafsson, Rydsgård
Emelie Eriksson, Salbohed
Elenor Lagersröm, Kungsör


2011-12-30

Vinnare av 2st SF biocheckar i vårt nyhetsbrev 27/12


Madeleine Bergström Fagerlund, VISBY
Anders Kvarnström, Jönköping
Anette Svensson, Stockholm
Ulrika Lindqvist, Nyköping
Kim Larsson, Harlösa
lena ericsson, sollentuna
Lisa Österlund, Vikbolandet
Peter Lenffer, Huskvarna
Frida Börjesson, Stockholm
stefan wallström, södertälje



2011-12-24

VINNARE I TIDNINGSKUNGENS JULKALENDER LUCKA 24 (RÄTT SVAR: det sista året Arne Weise var värd på julaftonskvällen i SVT var året 2002).


Britta Hedengran
Fredrik Bornevret
Lena Eriksson
magnus brand
Stig Halldin
Tony Dawson
Sune Nilsson
Anna Enarsson
Lena Hilltorp
sofia liljeholm jonnson

Vinst: 10 personer vinner 2 st biobiljetter.

2011-12-23

VINNARE I TIDNINGSKUNGENS JULKALENDER LUCKA 23 (RÄTT SVAR: Privatdetektiv och årets julkalender 1989 i TV är Ture Sventon)


Mikaela Appelkvist
Mats rosvall
Arne Zettermark
Hanna Gregeby
Andy Herrero

5 personer vinner ett presentkort på skönhetsbehandling värde mellan 300-500 kr.

2011-12-22

VINNARE I TIDNINGSKUNGENS JULKALENDER LUCKA 22 (RÄTT SVAR: Fem myror är fler än fyra elefanter sändes som julkalender i SVT år 1977)


Ted Martinsson
Ari Oinonen
anna Samuelsson
Berit Karlsson
Pirkko Hanhijoki

5 personer vinner ett presentkort från Tidningskungen

2011-12-21

VINNARE I TIDNINGSKUNGENS JULKALENDER LUCKA 21 (RÄTT SVAR: God Jul på franska heter Joyeux Noël)


Karl-johan Holm
annica Svensson
Niclas Meier
Emelie Andersson
Lotta Lindh

Vinst: 5 personer vinner 2st biobiljetter!

2011-12-20

VINNARE I TIDNINGSKUNGENS JULKALENDER LUCKA 20 (RÄTT SVAR: Den 1940 meter djupa sjön i Sibirien heter Bajkalsjön).


Annelie Larsson
arja kastelli
Malin Sundqvist
Susanne Lantz
Inger Axen
anita wallin
Lars-E Hultstrand
Anki Rova
Marielle Esmaili
Kenneth Lundgren
Paola Allegrini
anna frandsen
pia bergman
Christel Andersson
Anders Haster
Sara Axelsson
Tobias Hansen
emelie nilsson
Magdalena Rundgren
Eva Svensson

20 st vinner pocketböckerna Svärmaren och Fågelbovägen 32

2011-12-19

VINNARE I TIDNINGSKUNGENS JULKALENDER LUCKA 19 (RÄTT SVAR: Månen har störst inverkan på tidvattnet).


Pia Nilsson
camilla davour
Hans Eriksson
Jenny Nordberg
Anders Andersson

5 st vinner DVD-boxen Solsidan 2

2011-12-18

VINNARE I TIDNINGSKUNGENS JULKALENDER LUCKA 18 (RÄTT SVAR: Mobiltelefonen utseddes till årets julklapp år 1994).


Lars Nilsson
Malin Rautila
Eva-Marie Haglund
Lena Vanhaniemi
Erik Rautila
Stina Nilsson
Catarina Wohlin
Ann-Sofie Johansson
Malin Ruden
Madeleine Olofsson

10 st vinner ett presentkort på www.hjshop.se värde 250 kr/st.

2011-12-17

VINNARE I TIDNINGSKUNGENS JULKALENDER LUCKA 17 (RÄTT SVAR: Den berömda testföraren i Top Gear heter The Stig).


Patrik Nilsson
Pierre Sivertsson

2 st vinner Forza Motorsport 4 Limited Collectors Edition till Xbox 360.

2011-12-16

VINNARE I TIDNINGSKUNGENS JULKALENDER LUCKA 16 (RÄTT SVAR: Edvard Munch målade tavlan Skriet).


Anna Sand

Vinnare av presentkort från Resfeber.se på 2.000 kr.

2011-12-15

VINNARE I TIDNINGSKUNGENS JULKALENDER LUCKA 15 (RÄTT SVAR: Tidsåldern Jura kom före Krita).


Patrik Arvidsson
Louise Edenklint
Elisabeth Larsson
Gunilla Persson
Lena Pettersson

5 st vinner presentkort på SPA-behandling värde mellan 300-500 kr.

2011-12-15

Vinnare av CD skivan Nu Ska Vi Sjunga i vårt nyhetsbrev 6 december.


Linda Petersson, Skärholmen
Tobias Fredriksson, Bjärred
lennie johansson, stråtjära
Johanna Forslund, Uppsala
Emma Höök, Brösarp
Kim Thorsen Yxne, Brokind
Åza Alvemark, Gustafs
Petra Palmquist, nynäshamn
Britt-Inger Dandels, Norrköping
Anna Christina Elisabeth Gunnäng, Tjörnarp
Lena Gustavsson, Ingelstad
karoliina addai, malmö
Åsa Drugge, Enköping
Pia Fabjan, Östersund
Gudrun Andersson, mullsjö
Jennie Sandersnäs, Vrångö
josefine karlsson, saltsjöbaden
Emma Andersson, Stenungsund
Göran Carlsson, Tjörnarp
Jenni Sundling, Skokloster
Johan Sundling, Skokloster
Gunnel Johnson, Stockholm
Lars Sandell, Västeråa
Sandra Wennergren, Stockholm
Daniel Hoffman, Sundbyberg
Catharina Tegré, HÄGERSTEN
Åsa Leierdahl, Uppsala
Berith Brorsson, Asarum
Hans Colleen, Västerås
Irene Emanuelsson, Mellerud
Lovisa Sjöqvist, Stockholm
Anna Erlandsson, Älvängen
Monica Wallman, Veberöd
Sofia Sjöstedt, Täby
Theresa Iivari, Jönköping
Magnus Johansson, Falun
Tomas Eklöf, Upplandsväsby
Lotta Andersson, Kungsbacka
Cecilia Ringfelter, Häggenås
Karin Lunneby, Stockholm
Jessica Bergsten, Kil
Lotta Lundh, Sunne
Ann-Louise Kux Mohlén, ANGERED
Sara Alsén, Mjölby
Sara Malik, Oskarshamn
Anders Edlund, Stockholm
Patricia Hagström, Hägersten
Liselotte Maurex, Stockholm
Karin Martinsson, Lövestad
Ann-Sofie Eriksson, Floby
elenor högqvist, söderhamn
Henrik André, Örerbo
Jeannette Engvall Mårdh, Växjö
Anna-Lena Leksell, Farsta
Ulla Eriksson, Källby
Lena Odh, Hammarö
Ingela Helga Christina Ingvarsdotter Kihlberg, Södertälje
AG Hågnäs, Östersund
Johanna Norlund, Gävle
Britt-Inger Löf, Luleå
Simon Boman, Vagnhärad
Mona Johansson, Boden
Lovisa Östberg, Hisings-Kärra
Karin Andrée, Malmö
Anna-Lena Saaek, Göteborg
Bo S. Carlén, Näshulta
Lars Rutenius, Bromma
Lennart Malmström, Lidingö
Bo Jonsson, Bunkeflostrand
Tina Hallman, täby
Camilla Eriksson, Ekerö
Håkan Öhman, Falun
Åsa Nordlander, Boden
Caroline Norenborg, Uppsala
Pontus Hellman, Norrköping
Kristin Wikner, Nacka
Bibbi Nilsson, täby
Josefine Holmström, Hudiksvall
Maria Karström, Gnarp
Annelie Ottenby, NYNÄSHAMN
Hans Christiansson, Lund
Christina Linder, Kramfors
Jan Håkans, SÖDERUDDEN
Kristina Ragnarsson, Linköping
Boel Jonsson, Lomma
Linnea Bonnevier, Halmstad
Kristoffer Lillesmed, Göteborg
Cherish & Ulf Gustafsson, Östersund
Lisa Anderson, Kalmar
Elsemaj Lamppa, Luleå
ulrika luckabauer, hässleholm
Ronnie Cedergren, Motala
kenneth paulsson, linköping
Jonny Eriksson, Linköping
Lotten Olofsson, Kalix
Görel Tönnberg, Jönlöping
Barbro Ljungman, Rimbo
Marie Eriksson, Västerås
Hanna Bjärman, KRISTDALA
Maria Claesson, Bandhagen
Maria Tjörnelund, Almunge
Elve Marmtoft, Vallentuna
Peter Olsson Wåger, Bålsta
Jonas Mohlin, Lerum
Nina Gisselqvist, Malmö
Ann-Katrin Balsnes, Norrköping
Birgitta Wanhainen, Järfälla
Ann-Cecile Björklund, Bälinge
Anna Owetz, Järvsö
jenny lagerkvist, tyringe
Sten Jidgren, Billdal
jaana åsvik, kalmar
Lena-Marie Johansson, Viskafors
Birgitta Hagen, Önnestad
Jan Samuelsson, Johanneshov
Karin Johansson, Onsala
Magdalena Haupt, KÖPING
Karin Nevonkoski, Umeå
Eva Gudmundsson, Leksand
Leif Tore Åhlin, Glava
Wolgar Jutnäs, Jönköping
Susanna Carlberg, Nyköping
Hans Grundström, Kalmar
Camilla Norén, Ljusdal
Anneli Laine, GRÅBO
Sofia Eriksson, Linköping
Roger Andersson, Ronneby
Pierre Gustavsson, Malmö
Marianne Johansson, Södertälje



2011-12-15

Vinnare av skönhetsbehandlingar i vårt nyhetsbrev 8 december


kjell Ahlberg, Hallabro
Agnetha Alcazar, Falun
Maria Andersson, klippan
maud andersson, norsholm
Petra Anemyr, Storebro
Stefan Backlund, Härnösand
Ida Bengtsson, Boxholm
Gill Bengtsson, Helsingborg
Frida Berg, Ljusdal
Ylva Bjernhed, Uppsala
catarina björklund, lomma
Clara Brandt, Täby
Jenny Bäckström, Växjö
Göran Carlsson, Tjörnarp
Kristina Carlsson, Trollhättan
Katrin Dahlstrand, Linköping
Sofia Danfelter, Göteborg
Anders Edlund, Stockholm
Åsa Ekblom, Örebro
Anneli Eriksson, Trollhättan
Susanna Eriksson, Vretstorp
Marita Erstorp, Lidköping
i Falkeland, TÄBY
Kristina Folkesson, Undersåker
Karin Fransson, Östersund
Lina Granhagen, Kristinehamn
Gun Grip, Alnö
kerstin Gustafsson, Karlskrona
Malin Hansson, Hörby
Michael Harrius, Jönköping
rochelle hassarin, hagfors
camilla hellberg, trollhättan
Hanna Hermansson, Göteborg
AnnaCarin Hjalmarsson, Borlänge
Daniel Hoffman, Sundbyberg
Birgitta Hulander, Falun
Åsa Ilvéus, Vallentuna
B Ingebrigtsen, Ljusterö
Eva Ivarsson, Uppsala
Johan Jansson, Norrtälje
Ulrika Jernbom, Nälden
Maj-Lis Johansson, Gnosjö
Madelene Jägerklou, Täby
Ann-Sofie Kardvik, Bromma
Sonja Karlsson, Skellefteå
Johnny Karlsson, Upplands Väsby
Marie-Sophie Kind, Kungsbacka
Robert Kronlund, Hudiksvall
charlotte kuylenstierna, halmstad
AnnChristine Landberg, Karlskoga
Susanne Lantz, Tranås
ingela larsson, landvetter
Susanna Lidebjer, Linköping
Marianne Lidström, Norrköping
Hanna Linden, Falkenberg
Hans Lindgren, Borlänge
britt-marie lindqvist, uppsala
Liisa Lindström, Eriksmåla
Carina Lindvall, Stockholm
Marianne Ljunggren, Tyresö
Lena Loveklint, Stockholm
Gertrud Lundkvist, Veberöd
Alexander Magnusson, trelleborg
agneta malm, uddevalla
Erik Markström, umeå
Ronny Mathiasson, Örbyhus
Susanne Maxon, Ramdala
AnnaLena Muisyo, Järfälla
Gisela Mühringer, Kristianstad
Solveig Myllers, Järbo
therese mårtensson, ystad
Jeanette Narstam, Halmstad
Linda Neldemyr, Rosersberg
Petra Nelson, Bandhagen
Pia Nilsson, Stockholm
Therese Nord, Karlskoga
Monica Nordlund, Råneå
Barbro Nordlund, Härnösand
Linus Nordvall, Tullinge
Maria Norén, Nybro
Angelica Norén, Tenhult
Olivia Norman, Kristianstad
Ingrid Norrman, Forshaga
Ronny Nygren, Vällingby
Sofie Olausson, Svärtinge
Peter Olsson Wåger, Bålsta
ingrid ottosson, ronneby
Henrik Pautsch, Stockholm
Frida Pedersen, Sundsvall
Elizabeth Peetso, Lerum
Hanna Petersson, Karlskrona
Sonja Pohjanen, Skogås
Anna-Lena Puschel, Umeå
Maritza Rehnström, Linköping
Ulva Renström, Stockholm
Charlotte Rosengren, Landskrona
Jessika Sandberg, Stockholm
Cecilia Sandblom, Göteborg
Caroline Schillén, Malmö
petra sigelind, gällivare



2011-12-15

Vinnare av Solsidan 2 DVD-box i vårt nyhetsbrev den 13 december.


Ann-Marie Norberg, Nissafors
Renée Abrahamsson, Sundsvall
Gulistan Alp, Skärholmen
Christina Andersson, Uppsala
Ulrika Andersson, Karlskrona
Malin Appelqvist, Bälinge
sandra arelic, lyckeby
Owe Asplund, Åkers styckebruk
pia bergman fehrman, kristianstad
Josephine Bergström, Älmhult
Claes Bodin, Karlstad
Charlotta Bogren, Vallda
Sara Boke, Göteborg
Cecilia Carlund, Kode
Nicklas Danielsson, UMEÅ
Mats Einestam, Örebro
Petra Forsmark, mölnlycke
Helene Funkquist, Everöd
Birgitta Giger, Mjölby
Maria Hallquist, östersund
Sofia Hansson Björk, Upplands Väsby
Kristina Hedenstedt, Stockholm
Anders Jansson, Farsta
Helen Johansson, Göteborg
Henrik Jowilin, Enköping
Anneli Kolari, Bromölla
Susanne Lantz, Tranås
tommy larsson, mellerud
Gunnel Liljeqvist, Linköping
Yvonne Lithner, Vällingby
Marie Ljungholm, Höllviken
Per Lööf, Västerås
Camilla Nilsson, Gråbo
Ann-Marie Norberg, Nissafors
Mia Nordenadler, Djursholm
Mary Olsson, Hisings-Backa
Henrik Pautsch, Stockholm
camilla Pedersson, Flen
Cathrin Persdotter-Telfer, Norrköping
annette persson, lidingö
Maria Qvist, Västerhaninge
Catarina Randow, SPÅNGA
Rose-Marie Rohdén, Falkenberg
Sigrid Rönnlund, Holmsveden
Lena Saikoff, Karlstad
Michael Schagerström, Dals Långed
Michael Schön, Ystad
Carolin Strandberg, Nykil
Magnus Strömqvist, Stockholm
Sonja Svenle-Pettersson, Killeberg


2011-12-15

Vinnare av Solsidan 2 DVD-box i vårt nyhetsbrev den 15 december.


Anna Nordelöf, Askim
Ingeborg Höök, Brösarp
Ola Sandgren, Stockholm
Anna Claesson, Helsingborg
Sarah Berglund, Ronneby
Mårten Eriksson, Stockholm
Andreas Johansson, Hörby
Karin Rolofsson, Varberg
Evelina Karlsson Öberg, Linköping
Elisabet Grinde, Tyresö
Madeleine Olofsson, Värmdö
Annica Viklund, Skellefteå
Henrik Toll, Stockholm
Emma Hellström, Malmö
Jenny Gadenius, Sollentuna
Magnus Vernersson, Munka Ljungby
Claes Wiberg, Östersund
julia lundh, danderyd
Ann-mari Öhman, Sollentuna
Jan Sjöstedt, Umeå
Maria Yavuzyasar, Halmstad
Kristina Forsberg, Forshaga
Kristina Tunegård, Kållered
Bettina Nilsson, ÄLMHULT
eva persson, Bromma
anders jönsson, bjärred
Christina Holmström, Bandhagen
Helena grundberg, Täfteå
Fredrik Stark, Halmstad
Michael Harrius, Jönköping
Jan-Erik Haraldsson, Hällefors
Anders Naeselius, Stockholm
Sara Ahnström, norrköping
Susanne Fendell, Alingsås
Michael Schön, Ystad
Angelica Gefvert, Kil
Daniel Nilsson, Göteborg
Haidi Björk, Mörbylånga
Åke Hjertberg, Stockholm
Lena Hamberg, Sollentuna
Kristina Elofsson, Lund
Erika Sandow, Umeå
Berit Wennberg, Huddinge
Anna Nykänen, PITEÅ
Andreas Temiz, Solna
Pernilla Lund, VARA
Ulrica Abrahamsson, Vaggeryd
Jousette Carlsson, Göteborg
Kenneth Scherfors, Nynäshamn
Stina och Lars Erik Johansson, Skurup



2011-12-14

VINNARE I TIDNINGSKUNGENS JULKALENDER LUCKA 14 (RÄTT SVAR: Den svenska serietidningen med en sköldpadda i huvudrollen heter Elvis).


Maria Berglund
Marie Umark
Madeleine Westman
Kenneth Awerstedt
Stefan Jansson
Tom Carlsson
Tommy Lejontand
Helene Gustafsson
Pierre Sivertsson
Anton Ohlsson
Martin Blaszczyk
Lena Bjureblad
Linnea Alfredsson
Anna Johansson
Kerstin Jonsson

15 st vinner Anna Ternheims CD-skiva The Night Visitor

2011-12-13

VINNARE I TIDNINGSKUNGENS JULKALENDER LUCKA 13 (RÄTT SVAR: Båtbenet finns i handen och även i foten).


Vivi-anne Werner
Madeleine Schäfer
Ellinore Hofman
Conny Andersson
Birgitta Adolfsson
Amanda Skog
Katarina Wik
Joakim Larsson
Jacob Svensson
Carola Lind

10 personer vinner DVD-filmen Tyson

2011-12-12

VINNARE I TIDNINGSKUNGENS JULKALENDER LUCKA 12 (RÄTT SVAR: julgranens tradition kommer från Tyskland)


Christina johansson
Mayvor Ylitalo
Patrick Marcian
Louise norlin
Anders Hedlund

5 st vinner DVD-boxen Solsidan 2, värde 199 kr.

2011-12-11

VINNARE I TIDNINGSKUNGENS JULKALENDER LUCKA 11 (RÄTT SVAR: Ljudbok var årets present i december 2006)


Annica Holmgren
Ann-Margret Holmgren
Carina Andersson
Claus Christiansen
Camilla Skoglund
Tonny Madsen
Thomas Nilsson
Annika Urbach
Agneta Lindqvist
Marie Orbilt
Karin Grund
Julia Arvidsson
Peter Ahlgren
Kristin Karlsson
Therese Selemba
Jonas Larsson
Marie Nilsson
Anna Johansson
Carolin Rutgersson
Erik Wainikka

20 st vinner 3 st valfria filmer från SF Anyime.

2011-12-10

VINNARE I TIDNINGSKUNGENS JULKALENDER LUCKA 10 (RÄTT SVAR: den romerska siffran XVI betyder 16)


Simon Boman
Margareta Gabrielsson
Solbritt Ilkert
Bjarne Andersen
Roland Mattsson

Vinst: 5 st vinner presentkort från Tidningskungen värde upp till 510 kr

2011-12-09

VINNARE I TIDNINGSKUNGENS JULKALENDER LUCKA 9 (RÄTT SVAR: Pepparkakans dag kan firas den 9 december)


Emma Sandberg
Kristina Sandkvist
Albin Sunesson
Henrik Vibeck
Inga-Lena Blomgren

5 st vinner den klassiska barnskivan Nu ska vi Sjunga

2011-12-08

VINNARE I TIDNINGSKUNGENS JULKALENDER LUCKA 8 (RÄTT SVAR: en golfspelare med noll i handicap kallas Scratch-spelare)


Markus Gustavsson
Jenny Lundmark
Maria Holmgren

Vinst: 3 personer vinner 5 st valfria produkter från Disp

2011-12-07

VINNARE I TIDNINGSKUNGENS JULKALENDER LUCKA 7 (RÄTT SVAR: Advent betyder ankomst på latin)


Roland Mattsson
Agneta Stralfors
Pernilla Nylund
Jenny widmark
Jim Andersson
Bo K Peterson
Mona Peterson
Sven Larsson
Lisa Ingelsson
Johanna Lindblom
Henrik Hammar
Margareta Sirenius
Birgitta Wanhainen
Johan Olsson
Gunilla Avenhall Nilsson
Johan Stenrell
Sara Cronholm
Tim Bensing
Annika Gustavsson
Anneli Andersosn

20 st vinner DVD-filmerna Evening och Emma

2011-12-06

Vinnare i Tidningskungens Julkalender Lucka 6 (Rätt svar: Kalle Ankas bil har registreringsnumret 313)


Lin Andersson
Cecilia Claesson
Arja Skogqvist
Anders Thell
Fredrik Nilsson

5 st vinner presentkort på SPA-behandling värde mellan 300-500 kr.

2011-12-05

Vinnare i Tidningskungens Julkalender Lucka 5 (Rätt svar: Thomas Ravelli har spelat flest landskamper i den blågula tröjan)


Magnus Andersson
Johanna Lindblom
Johan With
Ronnie Cedergren
Anneli Andersson

Vinst: 5 st vinner Zlatans bok, värde 179 kr

2011-12-04

Vinnare i Tidningskungens Julkalender Lucka 4 (Rätt svar: När du gör en rockad spelar du Schack)


Johanna Eriksson
Emma Norrman
Niklas andersson
Eva Martinsson
Arne Korp
Christofer Flood
annika andersson
Liselott Jonasson
Ralph Wallgard
Eva Larsson
Mats Karlsson
Caroline Almgren
Anette Rubensson
Linda Liedberg
Camilla Sandmark
Chris Svensson
Fredrik Elvin
Dennis Larm
Gull-Britt Larsson
Benny Tyskbo

Vinst: 20 st vinner pocketböckerna Svärmaren och Fågelbovägen 32

2011-12-03

Vinnare i Tidningskungens Julkalender Lucka 3 (Rätt svar: Julgran på tyska heter Tannenbaum)


Sandra Larsson
Elin Nilsson
Henrik Vibeck

Vinst: 3 personer vinner 5 st valfria produkter från Disp

2011-12-02

Vinnare i Tidningskungens Julkalender Lucka 2 (Rätt svar: Ja, månen vänder alltid samma sida mot oss)


Jan Juhlin
Veronica Carlsson
Helena Kjellbing
Pia Haverinen
Marcus Klitte Lundgren

Vinst: 5 st vinner Herrgårdsupplevelse för två värde mellan 800-2000kr

2011-12-01

Vinnare i Tidningskungens Julkalender Lucka 1 (Rätt svar: Kalle Ankas jul började sändas varje julafton år 1960)


Helena Gavelius
Anna Roos
Mats Rylander
Ann-Sofie Johansson
Steve Ericsson

Vinst: Presentkort från Tidningskungen värde upp till 510 kr

2011-11-29

200 Vinnare i utlottningen av CD skivan Il Divo - The Christmas Collection


Sofia Mattsson, Borås
Kajsa Hjelmblom, Gävle
Åsa Däckfors, Stockholm
Carina Ullman, Bromma
Staffan Lindell, Höganäs
Piotr Kabulski, Arlöv
Teresa Kabulska, Arlöv
Anneli Karlsson, Lilla Edet
Ragnar Sandström, Täby
Erik Gustafsson, Karlstad
Therese Agstål, Hägersten
Lena Mia Loveklint, Stockholm
Anita Högberg, Kristinehamn
Camilla Lindgren, Värnamo
Sirkka Hautajärvi, Fagersta
Carina Holmberg, Stora Häga
Daniel Hoffman, Sundbyberg
jan myrberg, bollnäs
Calle Nybacka, Järfälla
Kjell Ahlberg, Hallabro
pia bergman fehrman, kristianstad
Ann Jessica Norström, Luleå
Mattias Sjölund, Köping
Pirjo Gunvor Veräjämäki, Norrtälje
Karin Wettre, Stockholm
Jeanette Hallin, Adak
Maria Sandehult, Tumba
Lise-Lotte Karlsson, Örebro
Louise Relve, Flyinge
Eva Lindell, Sundbyberg
Tone Ögaard, Västerås
Eva Sahlin, Kilafors
Liza Soares, Arvika
Sara Wiehager, Södra Sandby
Niclas Elvingsson, LJUNG
Anita Nilsson, Örebro
Erik Johan Daniel Sehlberg, Västerås
jörgen wåhlström, gävle
Tomas Eklöf, Upplandsväsby
Isabella Granberg, Solna
Katrin Töremar, Älta
Maria Hedenberg, Ånimskog
Anders Decker, Stockholm
Hans Quiding, Rönninge
Amanda Karlsson, Ludvika
Torbjörn Angelbrant, Stockholm
Sten Nilsson, Bunkeflostrand
Ewa-Marie Adegren, Visby
monica södervall, motala
Anna-Karin Kusén, Orsa
Mende Dimovski, Simrishamn
Marie Carlsson, Ronneby
Sandra Lundeqvist, Norrtälje
Mats Einestam, Örebro
Charlotte Nilsson, Lindome
Jan-Erik Haraldsson, Hällefors
mona olsson, halmstad
jonas kjölsrud, strömstad
Peder Lindskog, Lidingö
Kalle Roos, Sollentuna
christina lagerquist, rosersberg
Catharina Petersén, Skellefteå
Cecilia Håkansson, Viken
Pia Närholm, Enköping
Jenny Karlsson, Lövånger
Jakob Wilén, Göteborg
Margaretha Cakir-Olden, Huskvarna
Richard Karlsson, BRANDBERGEN
Regina Ståhl, Halmstad
Vilgot Svensson, Kisa
Kristiane Hertz, Åkarp
Carina Andersson, Motala
Cecilia Grahn, Limhamn
Leif Ersson, NJURUNDA
Peter Thid, Vendelsö
Johan Rådman, Malmö
Gunnel Hasslert, Landskrona
Elin Mexter, Uppl.Väsby
Annvy Trulsson Elheim, Älmhult
Jeanette Magnusson, Täby
Annchristine Girhammar, Kristinehamn
Lena Strömqvist, Huddinge
Ulla Larsson, Åkersberga
Eva Lundberg Widén, Uppsala
Cathrine Rohman-Fransson, Hisings Kärra
Pether Fransson, Hisings Kärra
Camilla Ulfshagen, Tyresö
Hans Olsson, KIL
Andreas Temiz, Solna
Maud Trygg, Bromma
Fredrik Magnusson, Lund
Ingvar Winmalm, Göteborg
Gunvor Sjöberg, Gullbrandstorp
Daniela Casadei, Malmö
Christina Olsson, Uddevalla
Lennart Malmström, Lidingö
Christian Ståhl, Vellinge
Roman Matus, Kristianstad
Stefan Rådman, Täby
Bo Jonsson, Bunkeflostrand
Charlotte Jonsson, Malmö
Ellinore Svensson, HÖÖR
pia frölen, uppsala
Sofia Ottosson, Stenstorp
Johan Karlsson, Stockholm
Christer Olsson, KATRINEHOLM
Madeleine Götborg, Göteborg
Lars Klintberg, Kil
Eva Hansson, Skogås
Kerstin Rydbrand, Skogås
Madeleine Schäfer, Skutskär
Karl-Olov Erik Ringdahl, Sundbyberg
Jimmy Landefjäll, Emmaboda
patrick palmgren, saltsjöbaden
Magnus Söder, Huskvarna
Henrik Pautsch, Stockholm
Lena Alfredsson, Kungsbacka
Lina Lundmark, Ljusdal
Camilla Carlsson, Öckerö
Hans Engström, Trollhättan
Håkan Jofelt, Skövde
Eva Axelsson, Östersund
Helena Tillborg, Vallentuna
Päivi Kirsilä, Fagersta
Albin Pipic, Halmstad
sepp mantel, Säffle
Britt Hellstrand, Huddinge
anders karlson, Halmstad
Ewaleena Sundström, Vårby
Fredrik Wegbratt, Trelleborg
Björn Lennart Ängfors, Jönköping
Arne Zettermark, Kista
Gunilla Svenzén, Oskarshamn
Linda Persson, Arkelstorp
Lena Holmberg, Björneborg
Ann Koppe, Äsperöd
Anna Holmberg, Kiruna
Kerstin Stenberg, Ronneby
Helen Wallman, Eskilstuna
Britt Olinger, Linköping
Mikael Borenholts, Stenungsund
Mats Jacobsson, Höllviken
Gudrun Blomström, Hudiksvall
Erik Johansson, Farjestaden
Grahn Lotta, Trollhättan
Britt-Marie Plastrougis, Uddevalla
Bodil Johansson, Örebro
Liselotte Bergstedt, Linköping
Christina Mihaly, Lund
Beatriz Lopez Larsson, Löddeköpinge
Fredrik Krüeger, Höllviken
staffan meurling, uppsala
Susanna Katarina Maria Eriksson, Vretstorp
Kristina Hedenstedt, Stockholm
Peter Jansson, Skövde
Helena Bremer, Rockneby
Peter Thörngren, Floda
Anders Eliasson, Munkedal
Emelie Johnson, Bohus Björkö
Elve Marmtoft, Vallentuna
Susanne Johansson, Eskilstuna
Kajsa-Stina Gustafson, Kil
Magnus Landgren, Åre
Linn Ansfors, Öjersjö
Kerstin Mildenborn, Vallentuna
Ann Boreson, Helsingborg
Louise Gidlund, Tyresö
Desirée Billgren, Klagstorp
jenny havbrandt, eskilsuna
Elin Andersson Skantze, Tyresö
Birgitta Nordquist, Skarpnäck
Agneta Udén, Värnamo
Henrik Pompeius, Stocksund
Håkan Larensvärd, Järfälla
Eva Hjalmarsson, Ängelholm
Anette Ståhl, Norrtälje
Kristina Strömqvist, Solna
Alexander Magnusson, trelleborg
Mika Karlsson, Halmstad
Johan Palmqvist, Kalmar
Petra Wikström, Mjölby
Mats Barkestam, Jönköping
William Bergman, Mullsjö
Kenneth Esbrink, Stockholm
Ewa Andersson, Gustavsberg
Ulla Schiller, Virserum
Mikael Sjöberg, Kristianstad
Mikaela Odemyr, JÄRVED
Johanna Gunnarsson, Åsa
mats eriksson, stockholm
Katrine Påhlman, Huddinge
Anna-Carin Johansson, Bunkeflostrand
Annika Högnäs, Katrineholm
Lotta Faleslätt, kållered
Monica Nilsson, Umeå
Hanna Persson, Ljusfallshammar
Carina Nordlander, Graninge
gun-britt franzén, stockholm
Lotta Hammarström, Hudiksvall
Tomas Hästbacka, Nybro



2011-11-29

200 Vinnare i utlottningen av CD Vår Jul med Sanna Shirley Sonja


Kerstin Hammarberg, Kungsgården
Madelaine Fredriksson, Stockholm
Pernilla Janeling, Eskilstuna
Carola Eriksson, Tullinge
Jessika Sandberg, Bromma
Maria Råstedt, Hässelby
EVA SANDBERG, JOHANNESHOV
Ulrica Conradzon, uMEÅ
Pernilla Carlsson, Mölndal
Jonas Boström, Tranemo
Anna Zotterman, Vällingby
Gunilla Norén, Sundbyberg
madicken nordgren, mellerud
Anna Dahlgren Svensson, Alingsås
Ann-Sofie Sjögren, SKÖVDE
Monica Magnusson, Sandöverken
Thomas Lundberg, Skellefteå
Margaretha Ekbladh Svensson, Grästorp
Linda Ekström, Trelleborg
mari svensson, linghem
Daniel Kouthofd, Stockholm
Christina Gunnäng, Tjörnarp
Marianne Stenlund, Gällivare
Harriet Johanson, Göteborg
Johanna Ahlberg, Helsingborg
Christine Moberg, Skurup
Lars Rönkä, Domsjö
Göran Haraldsson, Stehag
Britt-Marie Jönson, Huddinge
Annette Ranevi, Löddeköpinge
Göran Lindkvist, Kvicksund
Hanna Rydberg, Göteborg
Katarina Svensson, Halmstad
Lena Persson, Helsingborg
Marie Kaasgaard, Lidköping
Madeleine Hultqvist, Stockaryd
carina eriksson, vara
Ewa le Claire, Malmö
Annika Johansson, Bengtsfors
Jiang Millington, Sundbyberg
Piotr Kabulski, Arlöv
Aimee Erlandsson, Tjörnarp
Anneli Karlsson, Lilla Edet
Kirsi Väli, Hässelby
Gunnel Blanckert, Stockholm
Emelie Olsson, Ockelbo
camilla lindgren, värnamo
jan myrberg, bollnäs
Daniel Lundborg, Åstorp
Anna-Lena Karlsson, Båstad
Anja Pyörälä, Eskilstuna
Kjell Ahlberg, Hallabro
AnnaLena Falk, Solna
Malle Granlund, Stockholm
Ann Jessica Norström, Luleå
Carina Andersson, Staffanstorp
Carina Marie Sjölund, Köping
Monika Sundqvist, Boden
Lovisa Sjöqvist, Stockholm
Signhild Örnberg, Norrtälje
pernilla segerlund, Surte
Robert Eklund, Upplands väsby
Janet Reinikainen, Upplands Väsby
Karin Hagren Idevall, Upplands Väsby
Jeanette Strandberg, Karlstad
Maria Jäverfelt, Äspered
jörgen wåhlström, gävle
Ingrid Stiberg, Lindome
Britt-Mari Margareta Jansson, Heby
Carin Heurling, Karlskoga
Yasmin Eriksson, Johanneshov
Bellis och Sebi Granberg, Solna
Monica Andersson, Kallinge
Björn Pettersson, Härnösand
Kerstin Johansson, Matfors
Ingrid Ottosson, Ronneby
Irene Elisabet Ringdahl, Vänersborg
Ewa-Marie Adegren, Visby
Marina Tapper, NYKÖPING
Agneta Bergquist, Tranås
Charlotte Rundquist, Smygehamn
Carina Persson, Halmstad
Jenny Pettersson, Sundsvall
Lena W-Johansson, Skövde
Jan-Erik Haraldsson, Hällefors
karin andersson, östetrsund
Åke Israelson, Alingsås
mona olsson, halmstad
Roger Arvidsson, Vaggeryd
Annette Ödbratt, Malmö
Kalle Roos, Sollentuna
Jaenette Ågren, Växjö
Cecilia Håkansson, Viken
Linda Broberg, Bromölla
Sven Andersson, Hisings Backa
Pia Bengtsson, Ekerö
Jakob Wilén, Göteborg
Maria Marmgren, Göteborg
Aisa Bodewall, Ystad
Richard Karlsson, BRANDBERGEN
Ulf Jansson, Trollhättan
Emmi Bramis, Varberg
Malin Svensson, Kisa
Elisabeth Kelleher, Älvsjö
Carola Westh, Östersund
Emma Danielsson, Simrishamn
Béatrice Florence Aspenlind, Gimo
Catharina Persson, Landskrona
Camilla Öhman, Upplandsväsby
Anneli Eriksson, Hjo
Alma Hess, Lund
Britt-Inger Löf, Luleå
Helene Karlsson, Oxelösund
Johanna Hult, Linköping
Eva Lundberg Widén, Uppsala
Anna Nykänen, PITEÅ
Camilla Ulfshagen, Tyresö
Hans Olsson, KIL
Marie Ekstrand, Lund
Gunvor Sjöberg, Gullbrandstorp
Pia Nilsson, STOCKHOLM
caroline gustafsson, väröbacka
Lars Antin, Malmö
Christina Olsson, Uddevalla
Annica Völz, Göteborg
lars wallberg, lysekil
Urban Karlsson, Ljungskile
Gunnar Haagensen, Ås
Andreas Östling, Stockholm
Charlotte Jonsson, Malmö
Jon Thorbjörnson, Vallda
Mia Larsson, Slite
pia frölén, uppsala
Mari Heidenborg, Stockholm
Ingrid Kristoffersson, Västervik
Frida Log, Norrköping
Sofia Ottosson, Stenstorp
Håkan Svensson, Åkarp
Madeleine Börjesson, Enskede
Ingrid apleberger, saltsjöbaden
Marianne Danielsen, Huddinge
Magnus Söder, Huskvarna
Cristina Bengtsson, Varberg
Barbro Andersson, Solna
Cajsa Fellerfeldt, Stora Mellösa
Anette Karlèn, Upplands Väsby
ylva krook, sölvesborg
Henrik Pautsch, Stockholm
Sanja Herrström, Landskrona
Maria Agnieszka Hass, Linköping
Niklas Uddmyr, Örebro
Arja Kastelli, Fristad
Lena Grudd, mora
Lisbeth Pettersson, Hisings Kärra
Linda Brånell, Bohus
Birgitta Tillborg, Vallentuna
Gitt Olsson, Kattarp
Albin Pipic, Halmstad
Britt-Marie Eldin, Eskilstuna
Fredrik Wegbratt, Trelleborg
Anna Winberg, Vilshult
Ewa Norlin, Linköping
ingela Borenholts, Stenungsund
Karin Apelgren, Uppsala
Inge Ringbrand, Skövde
Monica Wessberg, Ängelholm
Lisa Dahlberg, Piteå
Antti Vähäjylkkä, Mockjärd
Linda Ekström, Uppsala
staffan meurling, uppsala
Helena Bremer, Rockneby
Anders Eliasson, Munkedal
Magnus Isaksson, Rottne
Lena Andersson, örebro
Helena Lundberg, Vällingby
Henric Andersson, Halmstad
Nina Lagergren, Hägersten
Birthe Håkansson, Bunkeflostrand
Ulla Eriksson, Färlöv
Bo Gunnar Einar Sämgård, Sjuntorp
karin zetterholm, västerås
Marcus Heinonen, Linköping
Johanna Andlin, Bromma
Marianne Harnemark, Askim
Bertil Håkansson, Sölvesborg
Magnus Billgren, Klagstorp
Ida Ström, Harmånger
Eva Hjalmarsson, Ängelholm
Anette Ståhl, Norrtälje
Patrick Haglund, Tobo
Alexander Magnusson, trelleborg
Anna Krook, Västra Frölunda
Alexander Trajkov, Uddevalla
Jeanette Stolt, Kungsbacka
ewa imland, borlänge
Ewa Andersson, Gustavsberg
Barbro Guldbrandsson, Backe
Jens Bohman, Nälden
Daniel Bergström, Grythyttan


2011-10-03

Vinnare i utlottningen av biljetter till Hem & Villamässan


Vinnarna av Stockholmsbiljetterna publiceras inom kort.

Göteborg:
Rafaela Haase
Ingrid Alfredsson
Martin Lägervik
Malin Kåreby
Christian Wallgren
Anneli Laine
Filip Frumerie
Marie Heribertsson
Jan Brink
Ann Charlotte Andersson
Berith Ramberg
elisabeth rapp
Anneli Jörlfeldt
Eva-Marie Gustavsson
Roman Matus
Johan Nyhus
irene eriksson
Frida Leyon
per westerlind
Karin Franck
Per Andersson
Susann Andersson
Lotta Wiberg
jörgen hultgren
Jens Rehammar
Iara Lima
Magnus Andersson
Linn Axmalm
Kjell-Ove Johannesson
Annelie Persson
Marie-Sophie Kind
Kristina Persson
Christine Segerpalm
Mari Sakotic
Camilla Lundstedt
Lars Birgersson
Per Undertun
Micael WIklander
Johanna Ahlberg
Jeanette Almqvist
ulf redin
Anita Skall-Hardyson
Helena Fredriksson
Rose-Marie Ek
Gun-Mona Johnsen
Willgot Franzen
Martin Karlsson
PETER SVENSSON
Helena Selander
Christina Wallgren


2011-09-23

Vinnare i utlottningen av hotellvistelser i lantlig miljö


Maria Wikman, Stora Höga
kjell jansson, vallentuna
Anders Lindgren, Ulricehamn
Eva Lidman, Luleå
Jimmy Häggström, Nacka Strand
håkan blom, luleå
Annika Goldhammer, Stockholm
Ingrida Bengtsson, Ljungsbro
Christina Tindberg, Klagshamn
Iris Rönkkö, Umeå
Andreas Johansson, hörby
Lars Karlsson, Växjö
Inger Stenmark, Boden
Ann Ahlström, Lödöse
Bo Kaasgaard, Lidköping
Clas Lindqvist, TORSLANDA
Marie Gunnarsson, Göteborg
Jonny Karlsson, Motala
Bo Andersson, Malmö
Ewa Bellbrant, Saltsjöbaden
Annika Larsson, Sorunda
Gunilla Byström, Stockholm
Maria Andersson, Jönköping
Carl Doland, Södertälje
Jasmine Törnström, Nyköping
Joakim Sjölund, Halmstad
Anita Vesterlund, Skellefteå
Marcus Palming, Linköping
Oskar Lundberg, Kumla
Claes Garberg, Örebro
Roberth Stenberg, Folkärna
Jessica Lager, Herrljunga
Gordon Hahn, Linköping
Carita Kalm, Järfälla
Caroline Eriksson, Kristianstad
Karin Andersson, Norrköping
Christina Lönn, Göteborg
Elisabet Olesen, Perstorp
Anders Edlund, Stockholm
Anette Björkman, Södra Sandby
Ann-Marie Andersson, Norrahammar
per-anders sjölin, åsa
Monique svensson, vimmerby
Louise Hedberg, Stockholm
Linda Molarin, Vårgårda
Hanna Hermansson, Göteborg
Maria Börjesson, Karlskrona
Inga-Lena Blomgren, Kristinehamn
Mikael Bergström, Hässelby
Marcus Levin, Stockholm
E. Lindgren, Göteborg
Arne Nilsson, Stockholm
Eva Lundberg Widén, Uppsala
Britt Marie Edlund, Sollentuna
Johanna Wibom, Helsingborg
Ingvar Winmalm, Göteborg
Charlotte Fridh, Malmö
Anne Tagemark, Kalmar
Gunnar Henriksson, Tullinge
Mattias Petersson, Kolmården
Anna Hoffström, Kristianstad
Anita Sundén, Kalix
jane frennås, göteborg
Liza Sjödin, Umeå
Elisabeth Kontner, Stockholm
Mats Andersson, Hisings Backa
johan Wallmark, Tyresö
Hanna Sahlin, Åkersberga
Maria Jannesson, Karlshamn
Christina Molin, Örebro
Håkan Jonasson, Danderyd
Kerstin Engström, Hägersten
Karl-Magnus Björk, Malmö
Johan Granås, Forsa
Damon Wallin Fahimi, Uppsala
Henrik Pautsch, Stockholm
Mari Larsson, Bandhagen
lotte sörensen, eksjö
Karolina Mihaic, Bandhagen
Hanna Eriksson, Stocksund
Mats Rönnberg, Täby
AnnaCarin Hjalmarsson, Borlänge
Albin Pipic, Halmstad
jan kärrqvist, mölndal
Jennifer Ericson, Ängelholm
Andreas Jonsson, Skövde
Gunnel Hagmar, Vallda
björn andersson, malmö
Lena Wallin, Uppsala
Britt-Marie Plastrougis, Uddevalla
Lisbeth Nilsson, Ystad
Hannu Vierikko, Järfälla
Adam Lindström, Kungsängen
Kristin Hammar, Karlstad
Carina Öjdahl-Mai, Uppsala
PeGe Sandström, Frösön
Anna Eronn, Linköping
Lina Rehnstedt, Bollnäs
björn lundberg, oxelösund
m lundgren, surahammar



2011-09-19

Vinnare i vår Facebooktävling: utse vår galnaste/tokigaste/sjukaste tidning!


Tomas Söderlund


2011-08-26

Vinnare av skönhetsbehandlingar


Urszula Einhorn, Malmö
Ann Nyström, Eskilstuna
Marcus Adiels, Kode
Anders Casteryd, Uppsala
Anette Johansson, Jonsered
Ann Holgersson, Torekov
Ann Rahm, Stockholm
Anna Karlsson, Linköping
Ann Charlotte Thorsson, Torslanda
Anneli Eriksson, HJO
Markus Tempelman, Karlstad
Åsa Olsson, Örebro
Birger Hedenheim, Täby
Bror Olsson, Arbrå
Bo Gustavsson, Brännö
Carl-Magnus Orest, Norrköping
Charlott Karlsson, Linköping
Christer Eriksson, Hässelby
Christian Stöttrup-Andersen, Vellinge
Elisabeth Olsson, Mölndal
fredrik andreasson, halmstad
Gunnel Carlsson, Halmstad
Hans Hällfärdsson, Herrljunga
Åke Andersson, MELLANSEL
Helena elvin, stockholm
Helena Israelsson, Åkersberga
Helena Selander, Partille
Henrik Pautsch, Stockholm
henrik ringmyr johansson, hällefors
Jan Tullgren, Halmstad
Jennifer Jacobsson, LUDVIKA
Jessica Schmidt, Höllviken
Johan Nyhus, Göteborg
Jörgen Petersson, Linköping
Majken Eriksson, Nordmaling
Kenneth Esbrink, Stockholm
Maria Trång, Gävle
Maria Brindevi, Kungsängen
Marie-Louise Åkerström, Ekerö
Emma Karlsson, Örbyhus
Mattias Svensson, Stockholm
mattias olofsson, stockholm
Minna Ollton, Kävlinge
Thomas Moberg, Hedemora
Niklas Blom, Simrishamn
Melvin Nabb, Täby
Pär Rydenholm, Visby
Peter Hansson, Göteborg
Robert Blomqvist, Malmö
Rose Haakana, Västerljung
sara sundberg, Falun
susan Grauers, Södertälje
Susanne Nilsson, HÖLÖ
Magnus Bruér, Höllviken
Henny Nilsson, Skurup
Carina sjölund, köping
Mattias Bäckström, LUND
malin bäck, bromma
Anu Kinnunen, Vaxholm
AnneLie Nilsson, Malmö
annika ryber, malmö
Henrik Asp, Karlstad
Michael Åhrén, Söderköping
Britt-Marie Larsson, Bredaryd
Catarina Randow, SPÅNGA
Catharina Karlstrand, Nälden
Cecilia Deli, Lerum
Cissi Johansson, Trollhättan
Christina Wallgren, Lidköping
Daniel Dalén, Vårgårda
erik schött, Bjärred
Tiger Lundberg, SUNDSBRUK
håkan blom, luleå
Helen Enoksson, Malmö
Henrik Pompeius, Stocksund
Hans Göran Uhlin, Sundsvall
Björn Johansson, Linköping
Jon Liinason, GÖTEBORG
Jonas Söderholm, Tidaholm
Kajsa Lilius, Kågeröd
Karin Hagren Idevall, Upplands Väsby
karl-johan lundkvist, stockholm
Lovisa Bergström, Norrköping
Lee Pham Okopinska, Gislaved
Lisa Petersson, Huddinge
malin bäck, bromma
Maria Jarl Burholt, Bromma
Marit Branger, Västerås
Martina Wilde, Göteborg
Melker Nelson, Västra Frölunda
Susanne Andersson, Malmö
Jimmy Gustafsson, Karlstad
Peter Niklasson, Stenungsund
Per Noalt, Malmö
Pernilla Bolin, Växjö
Robert Heikkilä, UMEÅ
Roger Andersson, Grytgöl
Rikard Björner, Göteborg
Veronica Sandberg, Skärholmen
Stina Welming, Ellös


2011-08-17

Vinnare i utlottningen av hotellvistelser i lantlig miljö


Margareta Johansson, Varberg
Thomas Jansson, Johanneshov
Veronica Almqvist, Lysekil
Kristoffer Roeck Hansen, Täby
Måns Lindorm, Bollnäs
Christer Wennberg, Klövedal
Gabriella Belokozovska, Eslöv
jessica granberg, Sollentuna
Johan Olsson, Göteborg
Tomas Joelsson Trollhättan
Mariette Hahne, Torslanda
elenor sundin, söderhamn
Anders Bizzozero, Ronneby
Erica Alinder, Lerum
Susanne Smithberger, Norrahammar
Inge Svensson, Broby
Lennart Lindström, Alingsås
camilla Hallquist, Hönö
Anneli Eriksson, Hjo
Jenny Olsson, Skånes Fagerhult
Anna Stenfelt, Kalmar
Oskar Palmqvist, Uddevalla
johanna hörgerud, tyringe
Carina Forsell Båstad
Cecilia Andersson, Norberg
Nina Hoikkaniemi, Eskilstuna
Eva Lundberg Widén, Uppsala
Annika Skårberg Smygehamn
Ola Boström, Umeå
Ann-Sofi Eriksson, Ystad
Andre Barnö, Göteborg
Lisa Caverin Jernstedt, Västerås
Gabriella Beck-Friis, Stockholm
Johanna Bonander, Ulricehamn
Johan Karlsson, Stockholm
Emma Sundvall, Stockholm
Fredrik Dahlin, Karlskrona
Pär Jansson, Jönköping
Katarina Johnsson, Eskilstuna
Anders Norén, SKELLEFTEÅ
Per Sundstedt Stockholm
Henrik Pautsch, Stockholm
Marie Carlsson, Spånga
Conny Svensson, Skånes Fagerhult
Annette Vång, Linköping
kerstin moricz, linköping
Marcus Lundgren, VALLENTUNA
Annica Lindegårdh, Segeltorp
Karin Hassby, Hägersten
susanne larsson, lindome
Susanna Eriksson, Vretstorp
Anette Sjödahl, Edsbro
Nina Sjöholm, Brösarp
jörgen petersson, Linköping
Mikael Larsson, Gävle
maritha lundgren, surahammar
Ing-Marie Karlsson, Linköping
Josefin Lund, Lund
Barbro Vivien, Hägersten
Malin Sjödin, Bålsta
Johan Palmqvist, Kalmar
Malin Andersson, Skogstorp
Johan Axelsson, Fagerhult
Jörgen Reivant, Saltsjobaden
Ingrid Hagberg, Uppsala
Annelie Thögersen, Bara
Kristina Lundberg, Malmö
Ingela Larsson, Höör
Annika Hallanderm, Lindesberg
Melvin Isacson, Karlshamn
Jan Svensson, Rockneby
Carina Swärd, Sala
Kajsa Almgren, Göteborg


2011-07-14

Vinnare av Miljonjakten (vår miljonte kund).


5.000 kr presentkort från Resfeber.se samt 3 års prenumeration på valfri svensk tidning.
Yvonne Sjöberg, Ekerö

2011-07-11

Vinnare av 30 st Presentkort på 300 kr från Easyart.se


Anette Frank, Trångsund
Anne Malmquist, Svängsta
Åsa Eriksson, Linköping
Gabriella Brundin, Täby
Eva-Britt Persson, Vara
Bherno gustafsson, Huddinge
Christina Östin, Umeå
Sarah Hillblom, Tyresö
Göran Ekström, Täby
Gunnar Wändell, Kumla
Eva Eriksson, Tjudö
Hanna Berlin, Gammelstad
Helena Berry, Göteborg
Heléne Danielsson, Uppsala
Hicham Gonegai, Göteborg
Ingela Asplund, Dvärsätt
Ingbritt Nordström, Karlskoga
Lisa Forsslund, Oxie
Linda Lindström, Örnsköldsvik
Linda Sjölén, Sundsvall
Lisa Stevens, Höör
Marie Engholm, Härryda
Margit Lönnberg, Hudiksvall
Marie Ohlson, Torslands
Eva Olsson, Skutskär
Patrik Åkerman, Linköping
Per Flodberg, Göteborg
Sandra Nilsson, Ronneby
Sara Lundberg, Linköping
Sofia Qvarnström Sudra, Skarpnäck


2011-05-16

Vinnare av boken Grilla som proffsen


Anders Klavenholdt, Angered
Anna Dahlin, Bromma
Torbjörn Olofsson, Brunflo
Caroline Sildenstedt, Brämhult
Nasrin Sjögren, Enskede
Lovisa Eriksson, Helsingborg
Attila Lendvai, Höganäs
Nadia Walaf, Killeberg
Leif Eriksson, Klintehamn
Sara Arvén, Lidköping
Johannes Larsson, Linköping
Yvonne Erlandsson, Luleå
Emil Beckman, Mölndal
Per Olof Härnsten, Nyjköping
Bettina Sandh, Nässjö
Mia Bixo Svedberg, Offerdal
Katarina Eriksson, Piteå
Joakim Egestedt, Sala
Lena Östergren, Stockholm
Nenad Janjetovic, Södertälje
Sandra Karlsson, Upplands Väsby
Marcus Nyberg, Västra Frölunda
Lisen Bergström, Åkerberga
Jan Halldin, Nättraby
Fred Ekermann, Bromma


2010-11-22

Vinnare av Solsidan DVD-Box, värde 249 kr


Katinka Albrektson, Vallentuna
Jörgen Svahn, Bålsta
Annika Thunholm, Eslöv
Kenneth Scherfors, Nynäshamn
Henrik Pautsch, Stockholm
Ida Envall, Karlstad
Per-Olof Carlsson, Färjestaden
Johan Hedell, Älta
Erica Alinder, Lerum
Johan Morger, Stockholm


2010-11-12

Vinnare av snabbhetspremien Lindt Excellence Sea Salt chokladkaka


Hampus Persson, Malmö
Michaela Green ,Malmö
Petra Westin, limhamn
Lars Bonnevier, BORÅS
Ann-Cathrin Svensson, Årjäng
Malin Lindroos, Hägersten
Johan Segerberg, Alingsås
Malin Larsson, Örebro
Anna Tervakoski, Tibro
Carin Bergström, Bjursås
Niklas Hjälmén, DINGLE
Fredrik Billkvist, Stockholm
Jon Efraimsson, Floda
Petra Stenström, Bromma
Anders Svensson, OSBY
Anna Öhman, Huddinge
Lena Torlén, Bromma
Ingela Ahnfeldt, SOLLENTUNA
Alexandra Eilegård, Västerås
Mattias Larsson, Gävle
EwaCarin Sehlstedt, Umeå
Marcus Algotsson, Hässleholm
Isabell Fransson, Tumba
Sara Gustavsson, kristianstad
Britt Backman, Stockholm
Claes Broman, Bergkvara
Johan Larsson, Träslövsläge
Marie Delryd, V Frölunda
Åsa Thyllman, Sundbyberg
Berit Lindblom, Västerås
Christina Jeppsson, Malmö
Annette Aldin, Ljungsbro
Daniel Quisth, Skogås
Anya Laos, Lomma
Susanna Heimbrand, Skanör
Cecilia Jörnelid, Skoghall
Pia o Hasse Nordlund, Filipstad
Lars Eklind, Linköping
Magnus Funke, Karlskoga
Annica Skarphagen, Ystad
Annica Törling, Stockholm
Christer johansson, klippan
Susanne andersson, skelleftehamn
Lotta Hjalmarsson, VALLENTUNA
Eva Ramberg, Saltsjö-Boo
Alf Hitterdahl, LIDINGÖ
Richard Dahl, Klagshamn
Morgan Roslinger, Linköping
Marcus Persson, Falköping
Örjan Björklund, Kungsbacka
Jenny Westerlund, Huddinge
Eric Weiss, Vällingby
Martin Andersson, Stockholm
Elsa Henriksson, Örebro
Claes Lööv, Onsala
Susan Lundgren, Mölnbo
Fredrik Pedersen-Dambo, FARSTA
Andreas Temiz, Solna
Sofia Svensberg, Östersund
Anette Goderyd, Upplands väsby
Bert Edbom, Vagnhärad
Emelie Läkk Hesselius, Blidö
Veronica Wirebratt, Billdal
Catarina Dahlgren, Stigtomta
Ewa Gilbertson, Åkarp
Jörgen Holmström, Falun
Anna Hansson, Skövde
Mikael Carlström, Huddinge
Cissi Hansson, Kalmar
Annika johansson, malmbäck
Tommy Jansson, Linköping
Jessica Ljung, Norrköping
David Herngren, Hägersten
Mona Modig, Kungsängen
Karin Arthursson, JÄRFÄLLA
Janet Nilsson, Billeberga
Linus Laurin, Uppsala
Lars Ingvert, Löddeköpinge
Siim Meesak, Täby
Sandra karlsson, u-v
Lillemor Gustafsson, Lidköping
Lotta Rasmusen, Nättraby
Charlotte Friberg, Nynäshamn
Magnus Berger, Lund
Erik Lehman, Segeltorp
Tina Horney, Lindome
Camilla Sääf, Ludvika
Jens F B, Linköping
Lars Olof Larsson, Strömstad
Maria de Rooy, Ängelholm
Bengt Fridh, Spånga
Berndt Larsson, ESKILSTUNA
Birgitta Lagerroth Holmgren, HJO
Helena lewenhaupt, malmö
Susanne Régi, Lund
Jeanette Pennbrant, Stockholm
Pia Bredén, Borås
Karin tärnhed, malmö
Mattias Andersson, Stockholm
Lena Torlén, Bromma




2010-09-09

Vinnare av en halvårsprenumeration via Linn Herbertssons Bloggtävling.


1. Bror Olsson
Hej Linn Jag skulle vara intresserad av att få prova tidningen Allt i Hemmet. Är intresserad av både gamalt och nytt inredning. Att få ide och tips. Bor i ett hus som håller på att repareras lite, så lite ideer är inte dumt att läsa om.

2. Helen
Min yngsta dotter står och trampar med ena foten i "barnåldern" och andra i "tonårsvärlden". hon skulle så gärna vilja ha en tidning som passar båda de världarna. kamratposten! lite för barn,även lite tankar och tips för den unga tonåringen! Tack på förhand :)

3. Chrille W
Hej! Jag skulle vilja vinna en prenumeration på tidningen Illustrerad vetenskap Världens historia. Jag är intresserad av historia, oftast om man förstår den så förstår man också kanske framtiden. Det brukar sitta ihop. Mvh Chrille W

4. Annica
Hej! Vad intressant med idéen att följa med bakom skapandet av tidningarna - detta är definitivt en blogg som hamnar på min lista att hålla mig ajour med! Hoppas du skriver lite om dig själv också och hur kontrasterna från Falsterbo/Malmö är mot Sthlm. Skulle vara roligt att läsa då jag själv är en malmötjej som är nyfiken på det glammiga stockholmslivet. Det finns många tidningar jag skulle vilja ha men jag ber om "Kors & Tvärs"-tidningen då den förhoppningsvis kommer stimulera min hjärna men även få den att varva ner innan läggdags. Vilket jag definitivt behöver!

5. Ellen
Härligt med en ny blogg! När jag läser din blogg kan jag, precis som i tidningarnas värld, drömma mig bort en stund från vardagsstressen! Jag skulle önska mig "Elle Interiör", om just jag fick chansen. Jag ser framemot att krypa upp i soffan i höstmörkret och inspireras av allt vackert.

6. Britt
Hej hej. vinner jag vill jag att det ska vara på Hemmets Journal. För att den innehåller allt, både inredn.tips,mat och bak recept,mode,korsord och mycket annan intressant läsning.

7. Malin
Att läsa en tidning är rena vardagslyxen tycker jag. Har ofta väldigt mycket att göra och är ofta stressad. Mode är en av mina stora passioner här i livet! Det vore perfekt att varva ner med en Elle tidning!

8 Ronny
Tidningen Digitalfoto är riktigt bra. Den kan hjälpa mig vidare i mitt fotointresse som jag hittat tillbaka till.

9. Emma
Jag skulle vilja ha en prenumeration på VeckoRevyn. Jag är i dagsläget lärarstudent och är inne på min sista termin. Den terminen innebär slutpraktik med mycket jobb och mycket eget ansvar. Det innebär också ett examensarbete att planera, genomföra och skriva i ordning. Jag skulle därför vilja ha VeckoRevyn som avkoppling på de (få?) lediga stunder jag får.

10. Jonas
Alla älskar vi Bamse! Dock har vi läst ut alla hemma vilket gör att min undebara tre åriga dotter tvinga mig att hitta på Bamse när hon skall sova. Det är tufft, förra gången skulle lille skutt till Norge innan dess Bamse på Liseberg. Vi behöver hjälp, vi behöver the real stuff!



2010-08-18

Vinnare av Restylane Skincare package, värde 4445 kr


Gun Otto, Lerberget
Gun Hammarström,Hudiksvall
Alexandra Strömstedt, Enköping
Ellen Göransson, Stockholm
Carina Johansson, Göteborg
Yvonne Lithner, Vällingby
Suzana Susec, Oxie
Helena Holmberg, Uppsala
Helena Bergh, Stockholm
AnnaCarin Hjalmarsson, Borlänge


2010-08-17

Vinnare av Restylane Skincare Travel kit, värde 399 kr


Eva-Lena Engström, Säter
Ewa Nilsson, Malmö
Rigmor Ekegren, Malmö
Peter Ramon Navarro, Järfälla
Tove Ramsin, västerås
Laila Ahlin, Täby
Miriam Axelsson, Huskvarna
Britt Inger Lind, Sollefteå
Helena Sjökrans, Oskarström
Tuulikki Villa, Hässelby
Maja Faerch, Årsta
Siv Nilsson, Umeå
Sophia Bouquelon, Göteborg
Kristin Edeskog, Torslanda
Katrin Töremar, Älta
Frida Närvä, Farsta
Robert Holmberg, Åkersberga
Eva Hendén, Göteborg
Ulla Wärn, Skärhamn
Sofie Nilvall, Stocksund


2010-05-03

Vinnare av DVD-filmen A Beautiful Mind


Erik Högling, Hässelby
Marcus Lindblad, Malmö
Lars-Erik Wige, Västerås
Jörgen Nilsson, Alvesta
Helena Bångstad, Västra Frölunda
Ewa Andersson, Karlstad
Sara Moberg, hisings backa
Rebecka Lundgren, Vreta Kloster
Anna Kallin, Saltsjö-boo
Kerstin Källsborn, Örebro
Örjan de Besche, Solna
Eva-Lotta Pettersson, Hölö
Anna Gampel, Stockholm
Helena Bringeland, Kungsbacka
Stefan Mobark, Malmö
Maria Sandell, Skärholmen
Katy Caroan, Spånga
mats öhman, stockholm
Kaija Niemi, Täby
Eva Wågström, Ekerö
Rafael Przybyszewski, Stockamöllan
ingela jädersten, östervåla
Daniel Beckius, Stockholm
Kerstin Ekholm, Hovmantorp
Björg Kverneng, Stockholm
Mikael Jacobsson, Falkenberg
Niclas Elvingsson, Ljung
Maud Drevö, Linköping
Robert Flinkenbro, Stockholm
Lena Westerlund, Norrköping
Lena Abrahamsson, Björneborg
Brittis Grundström, Tumba
Mårten Rignell, Dalby
Hannu Eskola, Luleå
Agneta Bergquist, Tranås
Katarina Kylvåg, Helsingborg
Elisabeth Andersson, Södertälje
Adina Nisell, Uppsala
Göran Svan, Uddevalla
Hannu Lintula, Stockholm
Agneta Tehler, Solna
Efva Gustafson, Tyresö
Annika Augustsson, Lidingö
Gabriel Helldén, Tyresö
Carina Linné, Stocksund
Ulla Fransson, Kalmar
Anna Holmqvist, Eskilstuna
Kerstin Skagerström, Finspång
Anneli Ehn, Varberg
Katarina Halvdansson, Vendelsö
Bodil Detlefsen, Sävedalen
Mattias Karlsson, Växjö
Yvonne Ahlkvist, Storvreta
Madeleine Schäfer, Skutskär
Ros-Mari Edström, Kista
Ingalill Ringbom, Lärbro
Tapani Kyllönen, Borlänge
Erica Liljeblad, Norrköping
Sofia Hjelte, Stockholm
GUN JANSSON, Grängesberg
Eva Nordenhaag, hässelby
Sofi Lidén, Årsta
Bo Wiklund, Piteå
Berit Sandberg, Hortlax
Lisa Millqvist, Sköndal
Lisa Stevens, höör
Petter Honk, Halmstad
lena selander, Göteborg
monica sandquist, motala
Ola Rönnberg, Sundbyberg
Annika Schultz, Krokom
Titti Forsslund, Visby
Lars-Göran Envall, Karlstad
Kate Warell, Jönköping
Linda Arvidsson, Torslanda
Karin Wadman, Katrineholm
Seija Haverinen, Arboga
Helena Soomus, Lund
Mona Nyström, Tumba
susanne bilski, kungsgården
David Eriksson, Umeå
Gudrun Spilsbury, Jönköping
Mona Edlund, Sundsvall
Thea von Mentzer, Åhus
Veronica Hilding, Sollentuna
Malin Friberg, Åhus
Joakim Persson, Stockholm
Niina Pukari, Bromma
Jenny Jonsson, Hässleholm
Lena-Marie Voellmy, Rinkaby
Per-Erik Källström, Falköping
Lena Wettlestam, Åhus
jakob hero, lund
Mikaela Giljarås, Åhus
anna cedergren, värmdö
Marianne Linder, Älta
Marie Jusinski, Karlskrona
Martin Nilsson, Oskarsahmn
Jeanette Olofsson, Göteborg
Camilla Yngve, Linköping


2010-04-15

Vinnare av Tidningsställ från Karolin-Design.se, värde 1475 kronor


Nicholas Henriksson Pittas, Norrköping
Pernilla Karlsson, Göteborg
Mia Larsson, Helsingborg
Catarina Randow, Spånga
Bo Rannefur, Stockholm
Gunnel Hagmar, Vallda
Åsa Hargeson, Järfälla
Fredrik Assarsson, Vallentuna
Bo-Inge Engelbrektsson, Hallen
Sten Sällvik, Höllviken



2009-10-09

Vinnare av Kadens cykel Merida Road 901, värde 7500 kronor


Katalin Schmidt Sabo, Malmö


2008-11-14

Vinnare av Mårgan Pålsson


matz marander, lagan
Pär Baum, Uppsala
Lars-Åke Wikström, Frösön
Örjan Bäckstrand, norrköping
Peter Svensson, Stockholm
Ingelise Fjeldstad, Olofsrtöm
Maria Dahlberg, Kungsör
Göran Lindell, Bjärred
birgitta persson, kungälv
m sjoqvist, spanga
m sjoqvist, spanga
Sofie Sjödin, Stockholm
Daniel P Sandin, Vimmerby
Ann-Christine Alenius, Bjärred
Charlotte Hansson, SLÖINGE
Hilda Barnard, Hemse
Cecilia Gustavsson, Rydebäck
Jonas Pihl, Stockholm
Urban Johansson, HALMSTAD
Sebastian Keta, GÖTEBORG
Stefan Törmä, Sundsvall
Lars Waagstein, Särö
Carina Fabregat, Stockholm
Jan Trost, Uppsala
Susanne Westdahl, HÄSSLEHOLM
Bodil Ålstig, Vilhelmina
Mikael Lundvall, Trollhättan
Robert Ekström, Täby
Sara Hidén, SkatTidningskungenärr
Ingrid Malmberg, LUND
Therese Fagerberg, Halmstad
Anders Bertell, Iggesund
Anita Trygg, Kolmården
Ulrika Björklund, Göteborg
Maria Strömberg, Härnösand
Peter Benjaminsson, BORGSTENA
Anna-Lena Boström, SKELLEFTEÅ
Angelica Pettersson, Söderhamn
Sandra Håkansson, Helsingborg
Maja Karlsson, Hindås
Staffan Lindquist, Vällingby
Oskar Henriksson, SOLNA
Carola Hillesjö, Haninge
Jesper Karlsson, Kalmar
Magnus Hjelm, Västerås
Familjen Olsmats, Uppsala
Kristna Sundström, Sollentuna
Stefan Säterbring, Vendelsö
Eva Plumppu, Luleå
Ragni Huhta, Haparanda
Ann-Mari Petersson, Ljungbyholm
Madeleine Hundersmarck, Älvsjö
Maria Dahlqvist, Trelleborg
Anna-Lisa Malmberg, Landskrona
Jessica Åberg, Gävle
Anna Janson, Bromma
Ella Glans, Vallentuna
lena andersson, åkersberga
Inger Persson, Höllviken
Malin Romby, Stockholm
Christian Mende, Sollentuna
Madeleine Schäfer, Skutskär
Camilla Andersson, Gustavsberg
christel berlin, dalby
Per Nygren, Ramlösa
Sara Wijkström, Lidingö
Ove Olsson, Rimforsa
Elin Fuentes, LEKSAND
Therese Colstrup, Trelleborg
Henrik Lindström, Lidingö
Eva-lena Högberg, Vänersborg
madeleine hansson, malmö
Linn Jacobsson, Slite
Lotta Engleson, Järfälla
Katarina Sedendahl, Västra Frölunda
Sebastian Öréus, Nacka
Magnus Jansson, Gränna
Suzanne Haglén, Karlskoga
ulf. Persson., Genarp.
Joakim Karlsson, Tranås
Astrild Vindvävare, Vänersborg
Oskar Pålsson, Fritsla
Jesper Andersson, MELLANSEL
Andreas Lindholm, Hallstahammar
Camilla Mårtensson, Dalsjöfors
Jerker Frank, Helsingborg
Jonas Hellström, Lund
Åsa Johansson, Lycksele
Pernilla gullberg, ö karup
sasa vukosavljev, vimmerby
Cecilia Dahlström, tyresö
Martina Lundström, Linköping
Sissel Anderssen, Mölndal
Marie Gahnström, Hemse
peter ohrmer, köping
Mikael Vikman, Almunge
Elin Reinhammar, Gryt
Louise Berglund Macksey, Stockholm
EWA MALMGREN, KARLSKRONA
Fam Solin, Tyresö
Tina Eriksson, Uppsala
Emmie Hansson, Mörsil
Christel Ljungstrand, Billeberga
Kim Rissanen Zivkovic, Hudiksvall
Tomas Tibbling, Trosa
Elvi Sederlin, GUSTAVSBERG
Simon Blomgren, Uppsala
Tommy Larsson, Malmö
Anna-Karin Frih, Örebro
Hampus Holmberg, Västerås
Gerd Siverhall, Gällivare
Åsa Larsson, Luleå
Helen Baumgarten KInsch, Veinge
Johan Cederfeldt, Helsingborg
Cornelia Montille, LIDINGÖ
Martin Göransson, Växjö
Annelie Andersson, Kullavik
Elisabeth Palmér, Göteborg
Tove Slettebo, Rydebäck
Cecilia Brant-Lundin, Stockholm
Martin Steen, Älvsjö
åke lindfors, leksand
Adam Ahlström-Montille, LIDINGÖ
Lars Eriksson, Köping
Christin Hillman, Spånga
Eric Skopal, Lund
Sofie Broberg, Skogstorp
Christer Narbe, YSTAD
Martin Lanzén, Kungälv
Madeleine Hultqvist, Stockaryd
Pernilla Eriksson, Eskilstuna
Linda Hammar, Västra Frölunda
Annica Gullin Caspersen, Uppsala
Karina Vidovic, Staffanstorp
Halina Wedén, Figeholm
Keily Forss, NORRKÖPING
Siv Nystedt-Claesson, GÄVLE
Helene Johansson, Lidingö
Anette Wickström, Tierp
Maria Mårtensson, STORVRETA
carina skoglund, finspång
Lars Callerholm, Stockholm
Lena Hansson, Uppl.Väsby
Anneli Chong, Grums
Monie Hurtig, vejbystrand
Christina Edström, Svanesund
Anna-Clara Eggert, Lycke
Andreas Lundh, Hässleholm
Jessica Johansson, Johanneshov
Mikael Johansson, Jönköping
Staffan Alveteg, Bagarmossen
Eva Norberg, Stockholm
Elizabeth Nilsson, Saltsjö-Boo
Ulrika Wirdebo, Vinslöv
Peter Fredriksson, Mölndal
Charlotta Åkerhielm, Stockholm
Dan Jarneklo, Järfälla
Lilian Nordlander, Uppsala
Sofia Roosvall, Lund
Tina Ogard, MALMÖ
kent fältmo, södertälje
Malena Bång, Vallda
Peter Östman, Sundsvall
carina Ullman, Bromma
Birgitta Rosendahl, Sigtuna
Charlotta Lindgren, Enköping
Annemor Olsson, Östmark
carina nilsson, mullsjö
Henrik Rosberg, Eslöv
Josefin Ragenius, Munkaljungby
Eva Silwer Williamsson, Båstad
Cathrine Garstad, Norrköping
Ann-Cathrine Haglund, Umeå
Håkan Thorell, Onsala
Jonas Hedberg, Forshaga
Johan Claesson, Mölndal
anita Fredrixon dalman, Saltsjö Boo
victoria bang, göteborg
Sara Johansson, Burträsk
Ninna Lumdbäck, Götene
Elias Andersson, Malmö
eva winge, borås
Roger Udén, GöTidningsbutikenorg
Linn Ahl, Borås
Ellen Dellstål, Bodafors
Maria Kröger, Täfteå
Sophia Groth, Västerås
Helena Charchafche, Lund
Karin Bengtsson, Bara
Bo Andersson, Nol
Yngve Hamberg, BRÄCKE
Lena Sandin, Spånga
Björn Nyberg, Vasa, Finland
ceclia Grahn, Limhamn
Ann-Christine Sundqvist, Gnesta
Teresia Rosendahl, Sollentuna
Mia Norrman, Sigtuna
Kajsa Wivstad, Umeå
elenor sundin, söderhamn
ulla-britt ohlsson, skanör
petra eklund, åhus
Ove Frank, Stockholm
ann-charlotte fagerlund, enskede
Mats Fridolf, Gävle
Göran Smedberg, Stockholm
Anna Svensdotter, Huskvarna
Ulrika Jonsson, Värmdö
Eva Wirström, Göteborg
Malin Lithberg, Visby
Marie Rosenberg, Malmö
Karin Dahlberg, Växjö
Camilla Lundholm, Gävle
Elisabeth Johansson, Töre
Nina Wiking, Axvall
Gabriel Borg, Eskilstuna
judith vingren, lund
Karin Grundevik Andersson, Uddevalla
Sean Malm, Umeå
Cecilia Ringborg, Norrköping
Helena Klasson, Dalstorp
Jessica Wiklund, Norrtälje
Lena Falk Kerstell, Stockholm
Monica Eriksson, Skellefteå
maria mannebratt, billdal
marcus hillgren, uppsala
Robin Sandberg, Dals långed
Ingela Karlsson, Åby
Maria Andersson, Dals långed
ELLINOR MARTINSsON, Hässleholm
Veronika Andersson, SKYTTORP
Stefan Persson, Garphyttan
Maria Boson, Alnö
Lars Emnauelsson, GAMMELSTAD
Solveig Lundin, Örnsköldsvik
Carina Nordahl, Ödåkra
Daniel Dalén, Vårgårda
Roland nilsson, viskafors
Märta Fahlström, Höör
monica karlsson, tyringe
Gunilla Petrén, Styrsö
Lena Nylund, Partille
Lars Bredenberg, Uppsala
Anna Vestman, Örnsköldsvik
Irwi Johansson-Bielicz, Sävedalen
Viktoria Jokela Almgren, Borås
Åsa Danielsson, LYCKSELE
Veronica Husman, Bromma
Karl Yden, Göteborg
jonatham nöteberg, stockholm
Mikael Eriksson, Halmstad
Daniel Malmquist, Solna
Viveca Larsson, Svedala
Gösta Dreifeldt, Bromma
Mikael Nilsén, SÄRÖ
Annette Ullerhed, Herrljunga
Susanne Harelius, Skarpnäck
Cecilia Médoc, Vellinge
Maths Thomasson, Asarum
Marie Persson, Älvsjö
katrin augustsson, göteborg
Daniel Eliasson, Kristianstad
Margareta Samuelsson, Almunge
oscar forsgren, Västerås
Joel Johansson-Maliniemi, Enskede
Magnus Trovallius, Sollentuna
Sara Gredemark, Uppsala
Maud Österdahl, Segeltorp
Kjäll Almgren, ESKILSTUNA
Svante Tegermark, Stockholm
Lotta Lundberg, Klippan
Marie Wilson, Löddeköpinge
Tina Andersson, Varberg
Elin Högberg, Gullspång
Åsa Engman, TROLLHÄTTAN
Angelik Bartoszewicz Poole, Stockholm
Cecilia Ström-Eliasson, Sundbyberg
AnnCathrine Grahn, Trollhättan
Ann Carlsson, Huddinge
gunilla lidqvist, hemse
Helena Gissle, Enskede
Maija Ljusberg, Skogås
Helena Gustafsson, Uddevalla
Anna Sickeldal, BANERYD
Catherine De Geer, Lidingö
Anette Sjölund, Björna
Anna Brorsson, Kävlinge
Maritha Lundgren, Surahammar
Marie Johansson, Marmaverken
Jenny Larsson, Nättraby
Ewy Wikström, Boden
Micaela Liljenström, Slite
Trine Aronsen, Enskede
Therese Blomdahl, Hudiksvall
Erica Thorén, Öckerö
Sofie Johansson, Gullbrandstorp
Theres Hansson, Värmdö
Cecilia Enqvist, Sälen
Johan Waller, Helsingborg
Ida Zettersten, Vänersborg

DVD skickas ut under vecka

2008-10-20

Vinnar av filmen Candy i modespecialen den 16 oktober


Christoffer Mangelus; Lund
Fredrik Bodin; Stockholm
Leif Eriksson; Klintehamn
Jonas Liifv; Trollhättan
andreas segerström; Hägersten
Mikael Eriksson; Halmstad
Andreas Lindblom; Lidköping
Mårten Fischer; Stockholm
Andreas Lundström; Nynäshamn
camilla josefsson; enköping
Patrik Trilety; Växjö
Monica Södervall; Motala
Oskar Strandberg; Oskarshamn
mattias åkesson; norrköping
Björn Brolin; Vällingby
Jonas Lundquist; Sollentuna
armin mededovic; Malmö
Per Ewermyr; Göteborg
lars-ingvar gårlin; norrköping
Alexander Andelkovic; Stockholm
Yvonne Olsson; enköping
Annika Skörvald; Höllviken
Leif Persson; Helsingborg
Mathias Carlsson; Göteborg
lars johnsson; växjö
Fredrik Wikström; Lund
Oskar Pålsson; Fritsla
Åsa Höjer; Karlstad
Stefan Andersson; Gävle
Solveig Fridman; Stockholm
Emma Nilsson; Malmö
fredric nilsson; stockholm
Christopher Richert; Sthlm
Karl Olsson; Kalmar
Magnus Lagerberg; Göteborg
Christine Andersson; MELLANSEL
Deborah Englund; Bräcke
Madeleine Carlsson; Örebro
Jesper Carlson; Stockholm
Stefan Törmä; Sundsvall
Cark Gerlofstig; Kristianstad
Ted Valentin; Stockholm
Christina Köhler; Sundbyberg
David Alexandersson; Göteborg
Martin petersson; Nacka
yvonne strobel; hisings-backa
Birgitta Agö; Täby
Jenniefer Wahlström; Upplands väsby
Magnus Nilsson; Stockholm
Daniel Weberg; Göteborg
Madeleine Segerblom; Täby
Micael Andersson; Örebro
Nicholas Johansson; Stockholm
Elin Högberg; Gullspång
Jonas Eriksson; Borlänge
VERONIKA BORGSTRÖM; NORSJÖ
Roger Karlsson; Malmö
Malin Fogelin; Uddevalla
Lena Boustedt; Trollhättan
Johan Ekerhult; Enskede
Pia Sannehav; TULLINGE
Linn Jacobsson; Slite
Martin Appelgren; Tumba
Olle Björklund; Sundsvall
lina lahiri; berlin
Gunilla Pettersson; falköping
Gustav Larsson; Lund
Markus Westin; Hägersten
Maria Carling; Hägersten
Madeleine samuelsson; Norrköping
Jonatan Tunved; Stockholm
Kristina Glimmeborn; Ronneby
Tomas Claus; Nacka
Malin Ek; Göteborg
Viktoria Wågert-Mattsson; Malmö
Pia Bruhn; Lund
Birgitta Dahlmark; Solna
Malin Zamore; Spånga
Daniel Gunnarsson; Malmö
Maria Warg; Umeå
Erica Liljeblad; Norrköping
Katarina Monikander; Malmö
Daniel Stridsberg; säffle
Therese Andersson; Södertälje
petra olsson olsson; delsbo
odd-björn bergman; stockholm
Lindah Forsberg; Spånga
Marie Isaksson; Kalmar
Ingeborg Steffensen; Norge
Alexandra Fritzson; Älvsjö
Ingela Abrahamsson; Malmö
Freddie Carlsson; Jönköping
Eva Laurin; Malmö
Anna Mannberg; Uppsala
Helena Edström; Stockholm
Anna Mattisson; Solna
Johanna smedberg; romakloster
Charlotta Nordström; Gävle
ingela nöteberg; stockholm
anna österdahl; uppsala
henrike johansson; Vänersborg
anna jansson; linköping
Annika From Borg; Tyresö
Caroline Palm; Stockholm
Caroline Johansson; stockholm
Ewa Wennborn; Vintrosa
birgit ivarsson; hovås
Thérèse Nydahl; Enskede
Elin Mörk; Kalmar
Peter Johansson; Malmö
Jenny Lidgren; Stockholm
Jenny Liljeson; Örebro
Anna Svensson; Norrköping
Ulla Andersson; Onsala
Monica Andersson; Ljungby
Cecilia Dollander; Lund
annsofi emfeldt; stockholm
Anneli Karlsson; Uppsala
Björn Haraldson; Trosa
camilla marcusson; malmö
Nina Wiking; Axvall
David Billström; Falun
Helene Zaulich; Linghem
Roger Sylvén; Arvika
Johan Ljung; Göteborg
kerstin knutsson; mjölby
Camilla Hammarlund; Stockholm
Yvonne Rosmark; Linköping
Jessica Stranding; Uppsala
catharina malmhagen; höllviken
Christina Andersson; Södertälje
Maria Carlsson; Svedala
Kerstin Seulen; Malmö
Helena Hassmund; Linköping
Nina Koponen; Alnö
Jennifer Nilsson; Ronneby
Inger Larsson; Linghem
Marie Sandström; Tavelsjö
Christer Narbe; Ystad
Johanna Frisk; Gävle
Marita Svensson; Hudiksvall
Annika Augustsson; Lidingö
Jennifer Smith; Stockholm
emilia abrahamsson; stockholm
Jesper Åkesson; OXIE
Mattias Gäreskog; Uppsala
Inger Wimeke; Jönköping
Gabriella Fritzson; Malmö
Marie Sundholm; Helsingborg
Malin Lööw; Jönköping
Robin Lindeberg; Sollentuna
Anna Wallerius; Göteborg
Thomas Johansson; VÄSTRA FRÖLUNDA
Therese Blomdahl; Hudiksvall
Therese Blomdahl; Hudiksvall
Tanja Johansson; Nol
Pia Dolby; Lund
Malin Albertsson; landvetter
Anna-Karin Karhu; Umeå
Jonathan Björniden; Lidingö
Hanna Fägersjö; Mölndal
Elisabeth Jansson; VALBO
Rachid Manell; Uppsala
Susan Larnert; Helsingborg
magnus persson; malmö
Pernilla Nylén; Gävle
Ville Lahdensuo; Umeå
Christina V Börjesson; Jonsered
Tomas Galmén; Kumla
Maria Lantto; Gällivare
Karin Ljusterdal; Västerås
Ola Herrdahl; SOLNA
alf persson; enskede
anny levin; ängelholm
rebecca bayer; malmö
Daniel Josefsson; Malmö
Jonas Sjölin; Stockholm
Susanne Lindblad; Norrköping
Lotta Björkegren; KNIVSTA
Daniel Östman; Örebro
Malin Granlund; Märsta
Andreas Ohlsjö; Sundsvall
Lars Linder; Göteborg
Tora Larsson; Skivarp
Therese Andersson; Linköping
Susanne Schedin; STHLM
Mårten Mogerud; Örebro
Fredrik Börjesson; SOLNA
Åsa Collén; Örnsköldsvik
Heléne Johansson; Lidingö
niklas deblen; stockholm
Susanne Pankolainen; Haparanda
Katarina Larsson; Torsby
diana hallberg; ÄLVSJÖ
marie garcia-bermejo; sthlm
Kerstin Furst; Örebro
Rose-Marie Fredriksson; Lysekil
Olle Rosén; Stockholm
Andreas Lood; Göteborg
Susanne Westin; Gustavsberg
Malin Lithberg; Visby
Martin Svensson; STOCKHOLM
Maria-Theresa Leon; Uppsala
Lena Andersson; Göteborg
Gunilla Ludvigsson; Uddevalla
camilla andersson; kungälv
Jens Nilsson; Stockholm
Carl-Åke Westergren; Perstorp
Marcus Woxberg; Stockholm
Marja Berglund; Järfälla
Josefin Witkowski; uppsala
Ali Baker; Frövi
Linda Engström; Burseryd
florian oertel; älvsjö
christina billstig; stockholm
sepp mantel; Säffle
Anna Eklöv; Markaryd
Monica Fossto; Bara
ulf norrman; varberg
Matilda Lunki; Johanneshov
Karin Niiholm; Höviksnäs
Jessica Svensson; Tumba
Jonna Winther; solna
KERSTIN OSTROW; SJUNDEÅ FINLAND
Ann-Cathrine Ahl; Örebro
Jessica Bergsten; Kil
Lena Johansson; Vänersborg
Angelica Kristensson; Sibbhult
Charlotte Österlind; Sollentuna
Eva Bramell Risberg; Höllviken
Jennie Weiderup; Sölvesborg
Anders Molin; Mölndal
Jonas Hauger; Borås
Malin Rosén Kristensen; Helsingborg
Christian Mende; Sollentuna
N Bodeklint; Brämhult
Jane Löfgren; Kalmar
Vladimir Ilic; Tumba
Per Brandt; Brämhult
Linus Stridsman; Göteborg
Göran Carlsson; Tjörnarp
Camilla Carlström; Lund
Ella Andersson; Ljungsbro
Brittmari Jagrin; Bjärred
Carina Norrström; SALA
Frida Lundberg; Uppsala
Cecilia Böös; Lund
Fanny Lindbäck; Borås
Katarina Linnér; EKERÖ
Katrin Lind; LINKÖPING
ilone holm; Eskilstuna
Pelle Halldin; Stockholm
Amanda Sandblom; Sundsvall
Ulrika Hall; VENDELSÖ
Ulf Persson; STOCKHOLM
jeanette kirschner; hyllinge
Veronica Norberg; Vällingby
Lisa Fredriksson; Landskrona
Anna Wetterlundh; Hovås
Maria Boström; Hässelby
LINDA HAMMAR; VÄSTRA FRÖLUNDA
Peter Stadin; Stockholm
Ulf Persson; Genarp.
catalina bäckström; stockholm
Sandra Gustavsson; Sundbyberg
Johanna Sundberg; Stockholm
Liza Rosing; Stockholm
Malin Sörling; Torestorp
Marita Johnsson; Spekeröd
mona s; stockholm
Ronny Skålberg; Degerfors
Dragana Trivic; Malmö
Mariann Borgström; Burseryd
Elin Siggelin; Linköping
Linda Rudolf; Malmö
Richard Olsson; Linköping
Egon Schörling; UMEÅ
Karl Andersson; Hägersten
CECILIA KRISTENSSON; HALMSTAD
Annika Lundell; Skövde
Frida Eriksson; Ystad
Jenny Lenemark; Lyckeby
Sanja Vulic; Malmö
Christine Segerpalm; Mullsjö
katarina andersson; åkarp
ingela ASPLUND; brunflo
Lena Hansson; Uppl.Väsby
Anci Johansson; Göteborg
Jessica Balac; Göteborg
Mikael Bergström; Stockholm
Johanna Edén; Vänersborg
JOHANNA WAHLGREN; MALMÖ
Johan Claesson; Mölndal
Magnus Viberg; Höör
esbjörn larsson; stockholm
britt-marie nilsson; kinna
Jenny Lundberg; Kiruna
Sophia Groth; Västerås
Agnetha Jonsson; Listerby
Kirsi Väli; Krylbo

Filmen skickas under v 43

2008-10-05

Vinnare av filmen Borat i nyhetsbrevet den 25 september.


Adam Grawender; Göteborg
Adis Mesevic; Skövde
Alexander Waller; Bandhagen
Alexander Hackman; NACKA
Amanda Angelman; Stockholm
Anders Fridell; Sparreholm
Anders Hallberg; Stockholm
Anders Bengtsson; Sundbyberg
Anders Karlström; Borlänge
Anders Carlsson; Växjö
Anders Nordström; MALMÖ
Anders Ludvigsson; Boxholm
Anders Truija; Torslanda
Anders Ahl; Göteborg
Anders Larsson; Malmö
Anders Laurell; MALMÖ
anders jönsson; malmö
Anders Carlsson; HELSINGBORG
Anders Yngvesson; Bromma
Andreas Israelsson; Solna
Andreas Krainer; Norrköping
andreas segerström; Hägersten
Andreas Nyman; Stockholm
Andreas Crona; Sandviken
Andreas Temiz; Västerås
andreas jakobsson; bro
andreas öberg; ljusdal
Andreas Jonsson; Vallentuna
Andreas Uhlander; Helsingborg
Andreas Lindholm; Hallstahammar
Anette Brantin; Stockholm
Anette Johansson; Örebro
Anna Magnusson; Kalmar
Anna Mannberg; Uppsala
annalena fernhag; lidköping
Anna-Lena Johansson; Malmö
Anna-Maria Birath; Uppsala
Anne Herling; Lerum
Annelie Eriksson; Umeå
Annelie Blom; Björklinge
Annette Töyrä; Luleå
Annica Holmgren; Umeå
Ann-louise Moschetta; Solna
Anton Lindén; Lund
Arvid Mårtensson; Malmö
benny hertzberg; umeå
Björn Jennel; Vallentuna
Björn Carlsson; Storvreta
björn hlawatsch; täby
Björn Ronge; Umeå
Björn Östman; Västerås
Björn Ingemarson; Sollentuna
Bo Maurin; Spånga
bo ramskog; bandhagen
Bo Larnett; Lund
bobby hansson; GRUMS
Calle Sundström; Västerås
Camilla Jacobsson; TOMELILLA
Camilla Andersson; Borlänge
Carl Gunnstam; Stockholm
Carl Magnus Bjuggren; Stockholm
Carl-Johan Kihlbom; Västra Frölunda
Cecilia Viktor; Göteborg
Cecilia Abrahamsson; Lund
Cecilia Ringfelter; Lit
Chrille Andersson; Huddinge
Christer Hall; Mölndal
Christer Andersson; Lenhovda
christer henriksson; uppsala
Christian Mende; Sollentuna
christian andersen; helsingborg
Christian Danielsson; SÖDERTÄLJE
Christoffer Hansen; Lund
Christoffer Johnsen; Lund
Christopher Richert; Stockholm
Conny Eriksson; Tyreso
Dag Hackelsjö; Mantorp
Dan Frykman; Karlstad
Dan Skog; Stallarholmen
Daniel Josefsson; Malmö
Daniel Granberg; Lyckeby
Daniel Wahlgren; Malmö
Daniel Harlén; Kungsör
David Sellin; Norrköping
David Svensson; Lund
David Gonzalez; Göteborg
Diana Johansson; Kil
Dick Åström; Älta
Ebba Selander; göteborg
Eje Sävenek; Vårgårda
Elias Strindberg; Obbola
Elin Hallman; Västerås
Elisabeth Kjäll; Danderyd
Ellinor Wisfelt; Östersund
Emil Adén; Johanneshov
Emil Vik; Uppsala
Erica Szorath; Södertälje
Erik Johansson; Johanneshov
Erik Klerelid; Stockholm
Erika Olsson; Sjuntorp
ewa möstl; arvika
Freddie Jansson; Uppsala
Fredrik Gustavsson; NACKA
Fredrik Borrman; Skärholmen
Fredrik Sandberg; Solna
Fredrik Linder; Malmö
Fredrik Vesström; Sundsvall
fredrik nygren; SÖDERKÖPING
Fredrik Nilsson; Göteborg
Fredrik Malmström; Eslöv
Fredrik Jacobsson; Halmstad
Fredrik Jonsson; Umeå
Fredrik Roos; Örebro
Gabrielle Stormwall; Hägersten
Gia Luong; Linköping
gisela persson; bandhagen
Greger Klingwall; Bromma
gunilla thåström; halmstad
gunnar iverhagen; brunskog
Gunnar Järvell; Karlstad
Gunnel Olsson; Trelleborg
Gustav Sjöholm; Söderhamn
Göran Ahlsén; Sigtuna
Hans Näsbrandt; Stockholm
Hans Carlsson; Huskvarna
Harriet Lasson; Rönninge
Hasse Jonsson; Bergvik
helen Riis; Limhamn
Helena Hassmund; Linköping
Henning Alesund; Spånga
Henrik Mosén; Lund
Henrik Karlsson; Tomelilla
Henrik Eriksson; Göteborg
Henrik Andersson; Västerås
Henrik Peyron; Södertälje
Henrik Rydell; Årsta
Henrik Hemark; LUND
HENRIK BOTHA; GÖTEBORG
Henrik Pautsch; Stockholm
Henrik Olof Grönström; Hemse
Hugo Chorell; Uppsala
Håkan Nilsson; Linköping
Håkan Pettersson; SKYTTORP
Ida Arnberg; Gävle
Inge Hällkvist; Gustafs
Ingegerd Lindberg; Gävle
Inger Larsson; Linghem
ingmar högberg; enskede
Irene Lundin; Solna
Jacob Engelmark; Västerås
Jan Rutensköld; Stockholm
Jari Pennanen; ÅSBRO
jeanette thurén; tidaholm
Jenny Gadenius; Stockholm
jenny jonsson; karlskoga
jenny sköld; skogås
Jenny Gran; Ytterby
Jens Qwarngård; Örebro
Jesper Bengtsson; Helsingborg
Jesper Lundkvist; Göteborg
Jessica Wramnell; Höllviken
Jessie Björk Blomqvist; Strängnäs
Jimmy Ehnberg; Mölndal
Joakim Hellman; Marieholm
Joakim Roos; Växjö

Joakim Karlsson; Limmared
Joel Gustav Andersson; Lund
Johan Björklund; Hisings Backa
Johan Nöteberg; Solna
Johan Sandblom; Mölnlycke
Johan Samuelsson; Röbäck
Johan Godén; Sala
Johan Sundqvist; Göteborg
Johan Anderljung; Stockholm
Johan Alström; Stockholm
Johan Tinelius; Stockholm
Johan Bjur; Skövde
Johan Palmqvist; Kalmar
Johan Claesson; MÖLNDAL
Johan Classon; Göteborg
Johan Andersson; Stockholm
Johan Eklund; Falun
johanna lärkas; lund
Johanna Hagman; Solna
Johannes Bergfors; Göteborg
Johannes Saers; Uppsala
John Sahlin; Malmö
Johnn Wahlgren; Sundbyberg
Johnny Andersson; Nora
Jonas Nordström; Mölnlycke
Jonas Gustavson; Göteborg
Jonas Nilsson; Göteborg
Jonas Lundquist; Sollentuna
Jonas Eriksson; Borlänge
Jonas Blomberg; Göteborg
Jonas Nordberg; Uppsala
Jonas Eriksson; Skelleftehamn
Jonny Karlsson; Motala
Jonny Svensson; Nacka
Josef Pålsson; Göteborg
Josefin Larsson; Umeå
jörgen mårtensson; umeå
Jörgen Reivant; Saltsjöbaden
Karl Fernström Projektnätet Sverige AB; STOCKHOLM
Ken Johansson; Västerås
Kennert Ström; Osby
kenneth svensson; kalmar
kenneth norström; katrineholm
Kenneth Scherfors; Nynäshamn
Kenneth Andersson; Helsingborg
Kent Borgström; Trelleborg
Kerstin Carlsson; Molkom
Kim Blomgren; TYGELSJÖ
Kirsi Väli; Krylbo
Klas Westholm; HEDEMORA
Kristian Brandén; Teckomatorp
Kristoffer Ek; Örebro
Lars Rönnkvist; KRYLBO
Lars Eriksson; Sollentuna
Lars Gustafsson; Uppsala
lars elmberg; karlskrona
lars widegren; lundsbrunn
Lars Andersson; Tingsryd
Lars Persson; Klippan
Lars-Erik Ceder; Kungsbacka
Lawrence gelmon; Stockholm
Leffe Dimitriou; Stockholm
Leif Persson; Helsingborg
Leif Abrahamsson; Vendelsö
Leif Söderqvist; Offerdal
lennart tornberg; uppsala
Lennart Kilströmer; Kungsbacka
Lina Nordin; Nacka
Lina-Maria Paulsson; Boxholm
Linus Anklew; Nynäshamn
Linus Stridsman; Göteborg
Lisa Back ahlström; linghem
Lisa Jalmander; Kalmar
Liselotte Carlqvist; FJUGESTA
Ludvig Bergander; Kista
Madeleine Nordsund Ghostine; Danderyd
Madeleine Samuelsson; Norrköping
Magdalena Risberg; höllviken
Magnus Lauberg; nacka
Magnus Nordlund; Örebro
Magnus Holmström; ÄLVSJÖ
Magnus Jahrl; Ängelholm
magnus olsson; Gävle
Maja Schmidt; Malmö
Marcel Aponno; Sävedalen
Marcus Palming; Linköping
Marcus Christiansen; Kungälv
Marcus Samuelsson; Växjö
Marcus Menniti; Märsta
Marcus Heinonen; Linköping
Marcus Sandberg; Göteborg
Maria de Rooy; Ängelholm
Marianne Hernodh; Enskede
Marianne Frisén; Hovås
Marianne Malmsten; Katrineholm
marie hermansson; brämhult
Marie Arpnäs; Solna
Markus Åkesson; Stockholm
Martin Uhlin; Linköping
Martin Ljungberg; Åskloster
Martin Karlsson; Lund
Martin Monko; Lund
mathias wennberg; kristianstad
Mats Andersson; Malmö
Mats Scherp; Örebro
mats melin; sundsvall
Matthew Nesbitt; Tygelsjö
Mattias Karlsson; Mölndal
Mattias Öberg; RÖBÄCK
Mattias Petersson; Kolmården
Mia Eriksson; stockholm
Michael Frantzen; Stockholm
Michael Lundborg; Enköping
Michael Wallin; Upplands Väsby
Michael Dahl; Bålsta
Michael Månsson; Malmö
Michael Månsson; Malmö
Mika Sievinen; Stockholm
Mikael Stam; Trollhättan
Mikael Bergström; Stockholm
mikael månsson; göteborg
mimmi schultz; skövde
Minus Johansson; Sollentuna
Mirko Lukic; Oskarström
Monica Jerslind; Malmö
Monica Sandquist; Motala
Mårten Mogerud; Örebro
NE Nilsson; Skara
N-E Gustafsson; Danderyd
Nicklas Skönvall; Askersund
Nicklaz Duncanson Höst; Lund
Niclas Wikström; MÖLNDAL
Nico Montalbano; Stockholm
Niklas andersson; Gnosjö
Niklas Blomberg; Lomma
Niklas Gustafsson; GUSTAVSBERG
Niklas Petersson; Växjö
Ola Bondesson; Jönköping
Ola Andersson; Malmö
Orhan Cavka; Växjö
Orhan Arnautovic; Helsingborg
Oscar Abrahamsson; Partille
Oskar Johansson; Umeå
Oskar M. Henriksson; Solna
P Münzker; Stockholm
Pablo Borgemo; Växjö
patrick johansson; hägersten
patrik mattsson; västerås
Patrik Mattsson; västerås
patrik öster; helsingborg
Patrik Andersson; Osby
Patrik Nilsson; Lund
Patrik Haglund; Bromma
Patrik Persson; Norrköping
Patrik von Segebaden; Stockholm
Patrik Sjögren; Stockholm
Pelle Halldin; Stockholm
Per Hasselberg; BRÅLANDA
per Carlsson; Västerås
Per Mosseby; Vaxholm
Per Nygren; Ramlösa
Per-Erik Nilsson; Kungsör
pernilla bjering; örebro
Pernilla Corneliusson; Göteborg
Per-Ove Winterstad; Stockholm
Pertti Mäkinen; Hägersten
Peter Olofson; Vällingby
Peter Olin; Karlstad
Peter Storm; Styrsö
peter skagerlund; bispgården
Peter Svensson; Svalöv
Peter Stigson; Saltsjö-Duvnäs
Peter Stadin; Stockholm
Petter Magnusson; Linköping
Petter Knutsson; FALKENBERG
petter allgulin; växjö
pia jakobsson; rånäs
Pål Svensson; Malmö
Rachel Hagén; Umeå
Raphael Duhayon; Stockholm
Rebecca Thulesson; UMEÅ
Rebecka Herbertsson; Emmaboda
Rickard Palmé; Malmö
Rickard Donnerstål; Älvkarleby
Rickard Wiklund; horndal
Robert Nääs; Sundsbruk
robert ekström; täby
Robert Linder; Skellefteå
Robert Bengtsson; Varberg
Robert Nilsson; Västerås
Robert Johansson; Lidingö
Robert Alverbrink; Örebro
Robert Laffranchi; Göteborg
robert csermak; vällingby
Ronny Pettersson; Flen
Rose-Marie Eriksson; Vallsta
Roy Rosenberg; Upplands Väsby
Rune Elvhage; Norrköping
Sabine Spanowsky; Malmö
Samir Nezic; Växjö
Sara Nydahl; Umeå
Sara Larsson; LINKÖPING
sepp mantel; säffle
Simon Persson; Lidköping
Sofia Prytz; Olofström
Sofia Karlsson; Hägersten
Stefan Råghammar; Nossebro
Stefan Törmä; Sundsvall
Stefan Nordin; Danderyd
Stefan Lundgren; Ängelholm
stefan gustafsson; Helsingfors
Stefan Lundmark; Örebro
Stefan Jönsson; Olofström
Stefan Garvander; Stockholm
Susanne Kvist; Ängelholm
Susanne Broberg; Hudiksvall
sven söderberg; uppsala
Svetlan Råket; Västerås
Sören Petterson; Garpenberg
tariq hassan; vetlanda
Therese Andersson; Norrköping
Therese Wik; Östhammar
Thomas Johansson; VÄSTRA FRÖLUNDA
Thomas Klasson; Åkers Styckebruk
Thomas Pettersson; Hallstahammar
Thomas Norström; Karlskoga
Thomas Johansson; VÄSTRA FRÖLUNDA
Thomas Lundström; Västerås
Tim Björklund; Uppsala
tina johansson; karlsborg
TOBIAS HAGSTRÖM; V.FRÖLUNDA
Tobias Jonsson; Umeå
Tobias Theorin; Kumla
Tobias Cederholm; LJUNGBY
tomas ahlblad; helsingfors
Tomas Mäki; Linköping
Tomas Ericsson; Malmköping
Tommy Nilsson; Göteborg
Tor Backmann; Klässbol
Torbjörn Lundquist; Linköping
Tove Bergenholt; Västra Frölunda
Ulf Dalvander; Motala
ULF HOFFSTEDT; SVEDALA
Ulf Ewers; Uddevalla
ulla birgersson; horndal
Weng Soon Yuen; stockholm
Veronica Moschetta; Solna
Victor Sjölund; Gävle
Åsa Mattsson; Röbäck
Örjan Strömberg; Linköping
Filmen skickas via brev under v 41

2008-09-10

Vinnare av filmen Junebug i Nyhetsbrevet den 10 september


Katja Aalto; Umeå
Jennie Acevedo; Stockholm
Magdalena Adamow; Malmö
Karin Ahlström Jensen; Saltsjö-Duvnäs
Niclas Alm; Örebro
Hanna Almgren; Stockholm
Bodil Alvarsdotter; Göteborg
Marie Alvarsson; Malmö
Marie Alvarsson; Malmö
Jenny Andersson; Sollentuna
Martin Andersson; Malmö
Ann-Sofie Andersson; Vällingby
Johan Andersson; Örebro
Mariel Andersson; Stockholm
Inger Andersson; Bromma
Birgitta Andersson; Olofstorp
Leif Andersson; Jönköping
Leif Andersson; Jönköping
Marie Andersson; Hallstahammar
Henrik Andreasson; UPPSALA
Annette Andreasson; Helsingborg
Sandra Arelic; Lyckeby
Mikael Baggens; Leksand
Sylvia Bark; Norberg
Marisa Bassetti; Västerås
Anne Bengtsson; Tranås
Maria berglund; Göteborg
Emelie Berglund; Motala
Lisa Bergman; Johanneshov
Yonnie Bergqvist; TÄBY
Magnus Bergström; GÖTEBORG
Mikael Bergström; Stockholm
Hanna Berndtsson; Malmö
Anita Bertze Gelin; Uppsala
Ylva Bjernhed; Uppsala
Peter Bjurström; Stockholm
Robert Björkenfors; Mölndal
Anders Björklund; Solna
Erik Björklund; Stockholm
Anna Björnström; Gustavsberg
Mia Blomgren; Södertälje
Katharina Boqvist; UPPSALA
Per Brandt; Brämhult
Anna-Clara Brandt; Täby
Annelie Brandt; Västerås
Camilla Brantsing; Surte
Anna Breitholtz; Stockholm
Marianne Broberg; Röbäck
Malin Broby; Mölnlycke
Catherine Brynielsson; Bromma
Camilla Bröyn; Göteborg
Jessica Bublies Lundqvist; Värnamo
Rigmor Burlin; Skellefteå
Annika Burman; Stockholm
Elisabeth Bäckman; Lycksele
Marie Bärlin; Älvsjö
Madeleine Carlsson; Örebro
Cajsa Carlsson; Kista
Christina Carlsten; Åkersberga
Marie Carlzon; KUMLA
Susanne Cederborg; Västerås
Anette Christiansen; Vendelsö
Tomas Claus; Nacka
Lotta Collin; Linköping
Carolina da Costa; Stockholm
Anna-Lena Dahlin; Hudiksvall
Ylva Dahlin; Åkersberga
Lennart Danielsson; Götene
Kristina Danielsson; Linköping
Åsa Danielsson; LYCKSELE
Anna Darj; Växjö
Margareta Deflo; Södertälje
Eleftherios Dimitriou; Stockholm
Sven Dolling; Lidingö
Elisabeth Dunker; Göteborg
Christine Dunsved; Hägersten
Åsa Edenfeldt; Vallentuna
Margaretha Edström; Skellefteå
MONICA EK; HÄGERSTEN
Erika Ekelund; Hindås
Helena Eklund; Enskede
Johan Eklund; Falun
Lisette Eklund; Staffanstorp
Thomas Eliasson; Göteborg
karolina elmerskog; hägersten
Elisabeth Emanuelsson; Bengtsfors
Annsofi Emfeldt; Stockholm
Annika Engblom; Järfälla
Madelene Ericsson; Stockholm
Peter Eriksson; Holm
Petter Eriksson; Jönköping
Fredrik Eriksson; Åkersberga
Marie Eriksson; Saltsjö-Boo
Maria Eriksson; köping
MARIE ERIKSSON; ÅSARNA
agnetha ernegård; Lindome
Marlene Ernstsson; hägersten
Kerstin Erre-Bjursten; Mölnlycke
Kristian Fagerström; Trångsund
Sara Falck; ÅSA
Amelie Fogelberg; Halmstad
Annika Fors; Löddeköpinge
Ann-Sofie Forsberg; Kullavik
Ia Forssmed; Huskvarna
Eva Friberg Hagnell; Spånga
Helena Frid; Lundsbrunn
Emma Frid; Stockholm
Solveig Fridman; Stockholm
Birgitta Fritz; Johanneshov
Malin Front; Huskvarna
kee frost kotti; Stockholm
Jenny Gadenius; Stockholm
Victoria Ganstrand; Tyresö
Sofi Garmark; Stockholm
Sofi Garmark; Stockholm
Dorotea Gawek; Göteborg
Jennie Gillholm; Kärna
Catharina Glassér-Bjerner; SPÅNGA
Helena Gohde; Hägersten
Lena Gorosch Eriksson; Stockholm
Anna Granlöf; Falun
Lisa Granström; Stockholm
Cecilia Green; Malmö
Daniel Gunnarsson; Malmö
Susanne Gunnarsson; GOTLANDS TOFTA
Anita Gustafsson; Ursviken
Nils-Erik Gustafsson; Danseryd
Stig Gustafsson; ALINGSÅS
Malin Gustavsson; HORNDAL
Sofie Gustavsson; Bromma
Lena Gyulai; Lidingö
Lina Hagander; Stockholm
Markus Halland; Örebro
Liselotte Hallgren; Malmö
Lars Hammar; BJURSÅS
Linda Hammar; Västra Frölunda
Maria Hammarberg; Harmånger
ari hannula; luleå
Marie Hansson; Tullinge
Daniel Hantin; Kungsbacka
Åsa Hargeson; Järfälla
Louise Hedberg; Stockholm
jesper hederos; göteborg
catharina hedlund; Bromma
Marcus Heinonen; Linköping
Ivehag Helena; Grästorp
Annette Henriksson; Täby
Oskar Henriksson; Solna
Fredrik Heribertson; Kalmar
Gunilla Hermansson; Lysekil
Helena Hilberts; Stockholm
Maria Hilding; Falkenberg
Agneta Hiller; Slöinge
Andreas Hindenäs; Stockholm
AnnaCarin Hjalmarsson; BORLÄNGE
AnnaCarin Hjalmarsson; BORLÄNGE
Ilone Holm; Eskilstuna
Jenny Holmberg; Örebro
Annica Holmgren; Umeå
Irene Holmqvist; mariestad
Christina Holmström; Bandhagen
åsa holmäng; göteborg
åsa holmäng; göteborg
åsa holmäng; göteborg
Gunilla Holst; Uppsala
Anna Holwaster; ALINGSÅS
Camilla Hyllén; Helsingborg
Kristina Håkansson; Karlshamn
Mona Hååkman; Filipstad
Mona Hååkman; Filipstad
Eva Häger; Stocksund
Helena Hägglund; Gävle
Helena Hägglund; Gävle
håkan hällgren; örebro
Mikael Hällström; Gävle
Mikael Hällström; Gävle
Joacim Högberg; VALDEMARSVIK
dan höxter; sthlm
Åsa Iburg; Växjö
Catharina Illés; V.Frölunda
Marie Isaksson; Kalmar
Jesper Isaksson; Djursholm
Andreas Ivansson; Malmö
Cerry Lisberth Ivarsson; Ystad
Elsa Ivarsson; Solna
Camilla Jacobsson; Tomelilla
Cecilia Jacobsson; Ödeborg
Cecilia Jacobsson; Ödeborg
Brittmari Jagrin; Bjärred
malena jaktland; göteborg
Lisa Jalmander; Kalmar
Krister Jansson; Sundsvall
Ulf Jensen; Lund
Anne Johansson; Göteborg
Åsa Johansson; Örebro
linda johansson; växjö
Lars Johansson; Stockholm
Torbjörn Johansson; JÄRFÄLLA
Åsa Johansson; Göteborg
mats johansson; västervik
Jenny Johansson; Södertälje
Linda Johansson; KALMAR
annacarin johansson; sunne
Susanne Johansson; Östersund
Kristina Johansson; VÅRGÅRDA
Annika Johansson; Skara
Annika Johansson; Skara
Emilie Johansson; Glommen
Helén Johansson; Göteborg
Eva-Lena Johansson; Säffle
Camilla Johansson; Tenhult
Virginia Johansson; Johanneshov
Therese Johansson Moberg; Göteborg
Lena Jonsson; Åkersberga
Anette Josefsson; TORSLANDA
Cattis Järnmark; Segeltorp
Cattis Järnmark; Segeltorp
Linda Jönsson; lund
Marie Karle; Stockholm
Maja Karlsson; Hindås
Kristina Karlsson; Stockholm
Charlotte Karlsson; Hjärup
Anki Kasselrud; Vallentuna
Sofia Kax; Lund
Birgitta Keskitalo; Örebro
Gun Klarqvist; Karlstad
Tobias Klintholm; Älvsjö
Tony Kola; LERUM
Luiza Kotevski; Torslanda
mattias Kristiansson; GBG
Jörgen Kronberg; Ängelholm
Kersti Kruber; Göteborg
Pia Kukkonen; TULLINGE
Malin Kumberg; Västra Frölunda
Jan-Erik Kuoksu; Kiruna
Lars Kvarnholt; Bromma
EVELINA KÄLLHOLM; NORRKÖPING
Lotta Larelius; Stockholm
anne-sofie larsson; Fagersta
Veronica Larsson; Munka Ljungby
nicklas larsson; askersund
Karin Lendholm; LULEÅ
Patricia Lewander; STOCKHOLM
Ida Lidén; Kopparberg
Peter Liliegård; Jönköping
Kristina Liljeholm; Malmö
Johanna Liljestrand Rönn; Uppsala
Maria Lindahl; Trollhättan
Annika Lindberg; Ekerö
Ann-Christin Lindberg; Nossebro
Jenny Lindberg; strängnäs
britt-marie lindblad; bälinge
kristina linder; uppsala
åke lindfors; leksand
Ulrika Lindholm; Ekerö
Thula Lindholm; KÖPING
Eric Lindqvist; Skanör
Eric Lindqvist; Skanör
Katarina Lindqvist; Järfälla
Eva Lindqvist; PITEÅ
Tina Lindström-Carlsson; Svedala
Gela Lindvall; Åkersberga
Britt Lindwall; Lidingö
Berith Lindwall; stockholm
MATILDA LINHAGE; TORSLANDA
Benjamin Linnér; Saltsjöbaden
Berit litsfeldt; Stockholm
Andreas Lundh; Hässleholm
Kristina Lundin; STORVRETA
Anna Lundqvist; Stockholm
Henrik Lundström; Enskede
Henrik Lundström; Enskede
Maria Lundström; MUNKEDAL
Maria Lundström; MUNKEDAL
Tove Lundström; Kvissleby
Kristin Löfgren; Tyresö
Maria Lövström; Skellefteå
Johan Magnusson; BROMMA
Anette Magnusson; Djursholm
Rita Malmberg; Kristianstad
Gunilla Malmborg Bornhall; JÄRFÄLLA
Anne-Charlotte Malmqvist; Molkom
Elinor Malmqvist; Molkom
Yrsa Malmström; Upplands Väsby
Jennie Mandini; Göteborg
Kerstin Marklund; Byske
Sofia Martinsson; Katrineholm
Frida Mattsson; Täby
Erika Mikaelsson; Höör
Lars Mogren; Nora
Vincent Molin; Mölndal
Martin Monko; Stockholm
Magnus Morin; Stockholm
Patrick Münzker; Stockholm
mikael månsson; göteborg
susanne månsson; Nacka
Simone Neil; Malmö
Simone Neil; Malmö
Matthew Nesbitt; Tygelsjö
MARIA NICOLAI; V FRÖLUNDA
Jonas Nielsen; Göteborg
P-O Nilsson; Floda
cecilia nilsson; malmö
Bertil Nilsson; Färlöv
Nikolaj Nirhov; Limhamn
Gia Nivell; Göteborg
Gia Nivell; Göteborg
Annika Nordén; Höllivken
Annica Nordström; Solna
Åsa Norgren; Johanneshov
Lina Mathilda Norin; Vikarbyn
Carina Nunstedt; Stockholm
Carina Nunstedt; Stockholm
Annica Nycander; MALMÖ
linda nylund; eskilstuna
ulla-britt ohlsson; skanör
Michaael Ohlsson; Sollentuna
Monica Oldsberg; Höganäs
åsa olofsson; umeå
Magnus Olofsson; Uddevalla
Sofie Olsson; Oxie
Maria Olsson; Karlstad
Gunilla Olsson; Södra Sandby
Birgitta Oscarsson; malmö
Maria Ottosson; Göteborg
Simon Ottosson; Hägersten
Simon Ottosson; Hägersten
Daniel P Sandin; Vimmerby
ulf persson; Genarp
ulf Persson; Genarp
Ulf Persson; Genarp.
TRAUDI PERSSON; OSBY
Pia Petersson; Lyckeby
Niklas Pettersson; Stockholm
jonas pettersson; märsta
jonas pettersson; märsta
Jonas Pihl; Stockholm
Kai Piippo; Spånga
Jenny Portland; Malmö
Rebecca Prytz; Lidingö
Mats Pålsson; Bjärred
Gunilla Pålsson; Oskarström
Kjell-Arne Pålsson; Oskarström
Carina Quick; Stehag
Cecilia Ramberg; Malmö
Jocke Ramberg; Årsta
Jocke Ramberg; Årsta
Jocke RAmberg; Årsta
Jocke Ramberg; Årsta
Catarina Randow; SPÅNGA
Lotta Ray; Bromma
Annika Reis; Lomma
Christopher Richert; Stockholm
Annelie Rindås; SKARPNÄCK
Magdalena Risberg; Höllviken
ANDERS RITTFELDT; GÖTEBORG
Liza Rosing; Stockholm
Carin Rubertsson; Mariestad
Caron Rubertsson; Mariestad
Susanne Rudberg; HEMSE
Barbro Runer; Danderyd
Jan Rutensköld; Stockholm
Jan Rutensköld; Stockholm
Peter Rutherhagen; Stockholm
annika ryber; hörby
Mattias Rydberg; Värmdö
Anders Rydén; Smålandsstenar
Viveka Rydin; Göteborg
Suzanne Rygren; Lidingö
Theres Rylander; Brandstorp
Linnéa Rönn; Helsingborg
Lars Rönnkvist; KRYLBO
Britt-Marie Rönnquist; Saltsjöbaden
Lisa Sandberg; Västerås
Anna Sandelin; BILLDAL
Madeleine Sandström; Bandhagen
Lena Sandsvik; Växjö
Mari-Louise Santos Silva; Kista
Anette Sauer Ngijol; Vänge
Kenneth Scherfors; Nynäshamn
Catarina Schlager; Bunkeflostrand
Madeleine Schäfer; Skutskär
madelaine seidlitz; stockholm
Ann-Christin Sjöberg; Uppsala
johan sjöberg; bjärred
Lena Sjödell; Bromma
Niclas Sjöholm; Haverdal
monica sjölin; timmele
Martina Sjöstrand Norderhaug; Uddevalla
Martina Sjöstrand Norderhaug; Uddevalla
Petra Skogberg; Gävle
Eva-Britt Skotth; Skene
Hanna Skårud; Sälen
Caroline Smeds; Malmö
Jessica Sonesson; Enebyberg
Anna Spennare; Nacka
Lisa Staxäng; Uppsala
Gunilla Steen; Vällingby
Lena Stenmark; Sundsvall
Fia Stephansson; MALMÖ
Lisa Stjernström; Olofstorp
srdjan stoajkovic; göteborg
srdjan stojakovic; göteborg
Agneta Storm; Saltsjö-Boo
Sophie Stridh; Flen
Gunnel Strinde; Norsborg
Jan-Erik Ström; Åmål
marie strömberg; laholm
Isabelle Stålberg; Malmö
Jenny Sundell; Solna
Lisa Sundkvist; Stockholm
Katri Sundqvist; Eskilstuna
Therése Svenberg; Borås
Fredrik Svensson; åsenhöga
Johanna Svensson; Helsingborg
Britt-Marie Svärd; Landskrona
Pernilla Säll Svensson; Ljusdal
Anette Söderberg; Särö
Malin Södergren; trångsund
Elisabeth Södergren; Seglora
Maja Söderman; Söderköping
Marie Sörlin; Söråker
Ann-Marie Tagerud; Vattholma
John Tagesson; Kristianstad
Lars Tapper; Hägersten
Maria Thegestål; ekeby
Marie Thulesius; Lidingö
anna Thuresson; Vagnhärad
Anna Tjäder; Malmö
Fredrik Tjärnström; Linköping
Heidi Tolvanen; Haparanda
anita tornlind; kungsbacka
Anders Trollås; Dalby
Lena Trulsson; Kållered
Charlotte Tröjer; Borrby
Liisa Unkuri; Eskilstuna
Lars Waagstein; Särö
Daniel Vagland; Hultsfred
Evelina Wedberg; Göteborg
Karin Weiborg; Hägersten
Lena Wernersson; Solna
Susanne Westdahl; HÄSSLEHOLM
Patricia Widén; Göteborg
Stefan Wiezell; Saltsjöbaden
Cathrine Wigzell; Stockholm
Malin Wiik; Göteborg
helen winqvist; båstad
helen winqvist; båstad
helen winqvist; båstad
Rebecca Wolfer; Karlskoga
Maria von Bolton; Tyresö
Katrin Wrange; Karlstad
Yvonne Wärnfeldt; Gustafs
Pia Åberg; Segeltorp
Michael Åhrén; Skärblacka
Maria Åkerström; Gnesta
Ingemar Åkeson; Uppsala
Märtha Åkeson; Uppsala
Lars Åkesson; Osby
Magnus Åqvist; Stockholm
Terese Åström; Kullavik
Robin Öberg; Falun
Joakim Ödlund; Limhamn
Madeleine Ödquist; Stocksund
Birgitta Örjestad; Piteå
Jeanette Örneberg; Malmö
anna österdahl; uppsala
Pernilla Österlindh; Malmö
Åsa Österlund; Stockholm
Anna Östman; DVÄRSÄTT
Susanne Östman; Örnsköldsvik
Grattis, er DVD kommer med posten under vecka 40.

Mediafy Magazines ab


Linnégatan 2
114 47 Stockholm
info@tidningsbutiken.se
08-517 50 220
Orgnr: 556713-7053

karta